سهمیه تولیدكنندگان متخلف ماسك قطع می شود

سهمیه تولیدكنندگان متخلف ماسك قطع می شود

به گزارش تجهیزات جانبی مدیركل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشكی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اظهار داشت: سهمیه مواد اولیه تولیدكنندگان ماسك كه قیمت مصوب و فروش در شبكه توزیع منتخب را رعایت نكنند، قطع می شود.


به گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «اسماعیل مهدی پور» با اشاره به اینکه با تولید کنندگان ماسک که قیمت مصوب و فروش در شبکه توزیع منتخب رعایت نکنند، به شدت برخورد خواهد شد اضافه کرد: حالا در شرایط حساس کشور و نیاز شدید مردم به ماسک، گزارش هایی در مورد سو استفاده و تخلفات بعضی از تولیدکنندگان صنعتی و کارگاهی در عرضه و فروش به قیمت های غیر متعارف، خارج از شبکه تعیین شده و با دریافت سهمیه مواد اولیه برای تولید ماسک و فروش آن در بازار آزاد به دست ما رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: گزارش هایی هم از برخی واحدهای تولیدی در زمینه ثبت نکردن اطلاعات فروش ماسک تولیدی به تفکیک خریداران در سامانه جامع تجارت، برخلاف تذکرات مختلف این سازمان، دریافت شده و به این واحدها اخطار برای معرفی به مراجع قانونی داده شده است.
مهدی پور اضافه کرد: واحدهایی که با دریافت مواد اولیه مانند ملت بلون، اسپان باند و همینطور عرضه ماسک مغایر با نرخ های تعیین شده به مراکز درمانی و عوامل توزیع که منجر به رعایت نشدن نرخ های مصوب ستاد لجستیک مقابله با کرونا در آخرین حلقه توزیع شود، نسبت به برخورد قانونی اقدام خواهد شد.
وی اظهار داشت: سازمان حمایت در برخورد با متخلفان ضمن قطع سهمیه تعیین شده مواد اولیه آنها و جایگزینی سایر واحدهای متقاضی، واحدهای خاطی را به مراجع قانونی معرفی خواهد نمود.
حذف سهمیه مواد اولیه ۲ واحد متخلف تولید ماسک
مهدی پور با اشاره به اینکه تابحال سهمیه مواد اولیه دو واحد صنعتی متخلف حذف و پرونده تخلفات آنها در حال رسیدگی برای ارجاع به مراجع قانونی ذیربط است، تصریح کرد: این سازمان ضمن رصد و پایش بازار در صورت دریافت شکایت از عملکرد هر یک از تولیدکنندگان بوسیله تلفن و سامانه ۱۲۴، نسبت به برخورد قاطع با واحدهای ذیربط که موجبات اجحاف در حق مصرف کنندگان را به وجود آورند، اقدام خواهد نمود.منبع:

1399/05/29
22:52:53
5.0 / 5
1232
تگهای خبر: صنعت , فروش , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403