اختصاصی تجهیزات جانبی

افزایش 7 81 برابری سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد

افزایش 7 81 برابری سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد

به گزارش تجهیزات جانبی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد كشور اظهار داشت: جذب سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد كشور در دولت تدبیر و امید نسبت به زمان آغاز كار دولت 7.81 برابر (781درصد) افزایش یافته است.


مرتضی بانک روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: ارزش سرمایه گذاری خارجی محقق شده در مناطق آزاد در سال قبل به ۲۱۱ میلیون دلار رسید که در مقایسه با ابتدای روی کارآمدن دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۲ که ۲۷ میلیون دلار بوده، ۷.۸۱ برابر افزایش دارد.
وی اضافه کرد: این سرمایه گذاری در سال ۱۳۹۳ (۱۱۳ میلیون دلار)، در سال ۱۳۹۴ (۲۴۹ میلیون دلار) سال ۱۳۹۵( ۳۴۹میلیون دلار)، سال ۱۳۹۶(۴۴۸ میلیون دلار) ۱۳۹۷(۳۰۷ میلیون دلار) در سال ۱۳۹۸ به (۲۱۱ میلیون دلار) رسید و در پنج ماهه ۱۳۹۹ نیز با روند خوبی سپری می شود.
وی همین طور با اشاره به جذب سرمایه گذاری داخلی در مناطق آزاد کشور اعلام نمود: جذب سرمایه گذاری داخلی نیز با افزایش ۳.۹۷ برابری(۳۹۷درصد) روبرو شده و در سال قبل به ۱۰۷میلیارد و ۵۹۴ میلیون ریال رسید که در مقایسه با ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این مقدار یاد شده افزایش داشته است.
بانک افزود: ارزش سرمایه گذاری داخلی در سال ۱۳۹۲ آغاز دولت تدبیر و امید ۲۷ میلیارد و ۹۱ میلیون ریال، ۱۳۹۳، ۵۸میلیارد و ۶۸۳ میلیون ریال سال ۱۳۹۴ برابر ۴۰ میلیارد و ۹۶۳ میلیون ریال، سال ۱۳۹۵ مقدار ۵۸ میلیارد و ۹۹۳ میلیون ریال، سال ۱۳۹۶ مقدار ۵۰ میلیارد و ۱۵ میلیون ریال، سال ۱۳۹۷ برابر ۶۸ میلیارد و ۹۲۷ میلیون ریال و در سال ۱۳۹۸ به ۱۰۷ میلیارد و ۵۹۴ میلیون ریال رسیده است که امسال نیز با وجود کرونا شرایط خوبی در پنج ماهه ۱۳۹۹ داریم.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور همین طور با اشاره به اینکه نقش مناطق آزاد در پیشگیری و مبارزه با کرونا بسیار موثر بوده است، اظهار داشت: ۶میلیون و ۸۱۱هزار و ۳۶۷ تن الکل، ژل، وایتکس و آب ژاول از از اول اسفند سال قبل تا اختتام مرداد ماه ۱۳۹۹ در مناطق آزاد تولید شده و ۲ میلیون و ۴۱۸هزار و ۷۷۹ تن نیز از همین مواد بوسیله مناطق آزاد وارد کشور شده است.
بانک افزود: مناطق آزاد در این زمان ۱۰میلیون و ۵۱۵ هزار و ۴۰۰ عدد دستکش، لباس بیمارستانی و ماسک ساخته و ۳۲ میلیون ۶۰۳هزار و ۸۰۰ عدد از همین نوع محصولات وارد کشور کرده که در سلامت مردم کشور بسیار مفید بوده است.
وی اظهار داشت: مناطق آزاد ارس، کیش، قشم، چابهار، اروند، انزلی و ماکو در تولید، صادرات و واردات کالاهای کرونایی به ایران نقش ایفا کردند.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، در مسافرت یک روزه مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به منطقه آزاد ارس ۶ واحد نفتی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی با اعتبار هزینه شده و سرمایه در گردش ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از ۲۲۰ نفر راه اندازی شد.
مرتضی بانک در جریان سفر خود به منطقه آزاد ارس همین طور از برخی از واحدهای فعال همچون واحد تولید منسوجات بی بافت و کشتارگاه صنعتی این منطقه نیز دیدن کرد.منبع:

1399/06/06
13:27:08
5.0 / 5
1292
تگهای خبر: خدمات , صنعت , محصولات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403