رییس سازمان حمایت مصرف كنندگان اعلام كرد:

ممنوعیت پیش فروش خودرو توسط شركت های فاقد مجوز

ممنوعیت پیش فروش خودرو توسط شركت های فاقد مجوز

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اظهار داشت: شركت های خودروساز كه از كمیته خودرو مجوز ندارند، حق فروش و پیش فروش خودرو را نخواهند داشت.


به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «عباس تابش» در آخر جلسه ستاد تنظیم بازار اشاره کرد: برای آن بخش از خودروسازان یا مونتاژکارانی که به تعهدات معوق خود عمل کرده باشند، مجوز فروش در کمیته خودرو داده می شود.
وی اضافه کرد: همین طور پرونده آن بخش از خودروسازان یا مونتاژکارانی که تعهدات معوق دارند و به این تعهدات نیز عمل نکرده اند، به تعزیرات و قوه قضاییه منعکس و ارسال شده است که امیدواریم با تصمیم گیری بموقع دستگاه های نظارتی حقوق مصرف کنندگان رعایت شود.
رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به مشکلات در تامین پکیج رادیاتور و آبگرمکن در بازار مشکلاتی اشاره کرد: برخی واحدها عرضه مناسبی نداشتند و برخی واحدها نیز عرضه خودرا برای افراد خاصی انجام داده بودند به همین دلیل مستندات لازم را دریافت کرده و در حال بررسی دقیق آنها هستیم و امیدواریم ظرف ۴۸ ساعت آینده نتیجه قطعی را اعلام نماییم.
افزایش ۱۷ درصدی نظارت ها بر بازار نسبت به ماه گذشته
تابش با بیان اینکه نظارت ها بر بازار همچنان با شدت و قدرت تداوم دارد، اضافه کرد: افزایش ۱۷ درصدی نظارت ها را نسبت به ماه قبل در بازار داریم و به دنبال سیستمی کردن آن بر بازار هستیم که راه اندازی هر چهار سامانه سازمان حمایت نیز در همین راستا است.
رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اعلان اینکه قسمتی از نظارت ها توسط خود بنگاه ها انجام می شود اشاره کرد: در حوزه سیمان و لاستیک خود بنگاه ها و واحدهای تولیدی مکلف شدند که نظارت کافی را بر نمایندگی ها و عاملیت های فروش خود در بازار داشته باشند.
وی بیان کرد: اگر نمایندگی یا عاملیتی در این عرصه قیمت مصرف کننده را رعایت نکند، ظرف همان روز به بنگاه مربوطه اعلام خواهیم کرد و بنگاه مکلف است که نمایندگی یا عاملیت مربوطه را ملغی کند و برای تمام فروش های قبلی آن نیز موضوع تعزیر را خواهیم داشت.منبع:

1399/06/11
09:53:03
5.0 / 5
1158
تگهای خبر: سیستم , شركت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403