معاون وزیر كشور:

فعال كردن معادن ۸۸۸ هزار فرصت شغلی بوجود می آورد

فعال كردن معادن ۸۸۸ هزار فرصت شغلی بوجود می آورد

به گزارش تجهیزات جانبی ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر كشور اظهار داشت: بالغ بر ۸۸۸ هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم با فعال كردن ۱۰۰ درصدی كل معادن كشور فراهم می شود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، بابک دین پرست عصر سه شنبه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اعلان اینکه هم اکنون و بر مبنای آمار و اطلاعات ۱۰ هزار معدن در کشور وجود دارد، اظهارداشت: از این مقدار ۴۳.۲ درصد غیرفعال هستند و با فعال کردن ۱۰۰ درصدی معادن، ظرفیت تولید کشور در بخش معدن به ۴۲۷ میلیون تن در سال ارتقاء می یابد.
وی افزود: در استان سمنان هم بر مبنای آخرین گزارش ها ۵۳۷ معدن وجود دارد که از این تعداد ۲۱۷ معدن فعال و ۵۷ درصد یعنی چیزی حدود ۳۲۷ معدن غیرفعال است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور بیان نمود: ۳۰ معدن از تعداد واحدهای غیرفعال استان سمنان در حال تجهیز است که با تجهیز این معادن و همینطور برنامه ریزی دقیق و معین، با اولویت تقویت و توجه به بخش معدن، می توان فرصت های شغلی بسیار مطلوبی را برای استان فراهم نمود.
وی اظهار داشت: ۳۳۷ واحد در کشور مشمول ماده ۱۴۱ شناسایی شد که ۲۴۳ واحد هم اکنون غیرفعال است.
دین پرست ابرازداشت: همینطور در استان سمنان هم ۱۳ واحد با ۲۴۳ نفر مشمول این قانون قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور اضافه کرد: میانگین اجرایی شدن مصوبه های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور ۵۷ درصد است.
معاون وزیر کشور با اعلان اینکه میزان تولید پارچه مشکی برای چادر زنانه در کشور بسیار ناچیز است، اظهار داشت: به سبب نگرانی هایی که در مورد تولید در این بخش وجود دارد سرمایه گذاران تمایلی به ورود به این صنعت ندارند.
دین پرست خاطرنشان کرد: ۲ وزارتخانه کشور و صنعت، معدن و تجارت به سبب نگاه توسعه ای وزیر کشور و ارتباطات بسیار تعاملی و مطلوب در سطح معاونان وزارتخانه ها، در دوران طلایی خود قرار دارند.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور، محسن صالحی نیا معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در مسافرت به استان سمنان علاوه بر بازدید از چند واحد صنعتی و افتتاح واحد تولیدکننده قطعات خودرو در شهرک صنعتی سمنان، در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان حضور بهم رساندند.
در این جلسه، آخرین ابلاغیه ها و آیین نامه های دریافتی در مورد رونق تولید و رفع موانع تولید، مشکلات برخی واحدهای تولیدی استان، گزارش فهرست مصوبات تسهیلات رونق تولید و پایش تسهیلات توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، عملکرد بانکهای عامل استان در مورد عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات از محل تسهیلات رونق تولید و بند الف تبصره ۱۸ در بخش های صنعتی، معدنی و کشاورزی بحث و تبادل نظر شد.منبع:

1399/06/25
23:43:57
5.0 / 5
942
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403