ظهور پرداخت های موبایلی با اینترنت اشیا

ظهور پرداخت های موبایلی با اینترنت اشیا

تجهیزات جانبی: بهره گیری از اینترنت اشیا، ظهور سیستم های پایانه فروش هوشمند به پذیرش فراگیر پایانه فروش بیومتریك، ظهور پرداخت های موبایلی بوسیله پایانه فروش، رهگیری دیجیتال محصول و برچیده شدن صف ها و آسان شدن پرداخت ازراه دور منجر می شود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، هرچند تاثیرگذاری صنعت اینترنت اشیا در چند سال قبل اعجاب انگیز بوده است، تحولی که این فناوری در بازار خدمات مالی ایجاد خواهد کرد، به همان اندازه موثر خواهد بود.
طبق یافته های مطالعه ای از مارکتز اند مارکتز که اطلاعات آن در پژوهشگاه فضای مجازی پخش شده، پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۳ بازار جهانی اینترنت اشیا بانکداری و خدمات مالی از ۲۴۹.۵ میلیون دلار به ۲.۰۳ میلیارد دلار برسد. این رقم نشان دهنده رشدی هشت برابری در فقط پنج سال یا نرخ رشد مرکب سالانه ۵۲ درصدی است. همین طور انتظار می رود بازار فناوری اینترنت اشیا در صنعت خرده فروشی نیز تا اختتام امسال به ۳۵ میلیارد دلار برسد. شش روندی که محرک رشد اینترنت اشیا و کلان داده در خدمات مالی و خرده فروشی خواهند بود در این گزارش آمده است.
یکپارچه آسان شدن ارزیابی ریسک
ارزیابی ریسک یکی از حوزه هایی است که در آینده نزدیک فناوری اینترنت اشیا در آن تحول ایجاد خواهدنمود. سازوکار فعلی ارزیابی ریسک در بخش خدمات مالی را در نظر بگیرید. فرایندی بسیار سلیقه ای مشابه آن فرایندی است که به رکود بزرگ سال ۲۰۰۸ منجر گردید. حال آینده ای را در نظر بگیرید که در آن ارزیابی ریسک هوشمند با بهره گیری از فناوری های کلان داده و اینترنت اشیا ممکن شده است.
اینترنت اشیا و کلان داده جمع آوری مقادیر زیاد داده هایی را آسان می کنند که برای تعیین وضعیت ریسک مشتریان استفاده می شوند. بعد این داده ها را می توان هوشمندانه و به نحوی تحلیل کرد که به دست آوردن پروفایل ریسک هر شرکت یا فردی راحت و آسان شود. از این داده ها همین طور می توان بمنظور پیش بینی ریسک های آینده افراد و سازمان ها بهره برد.
بهبود مقوله امنیت نهادهای مالی
فناوری اینترنت اشیا به ایجاد آینده ای امن تر خصوصاً در صنایع خرده فروشی و خدمات مالی کمک خواهدنمود. دوربین های هوشمند و سنسورهای حرکت متصل به اینترنت فقط دو نمونه از فناوری های هوشمندی هستند که نهادهای مالی و خرده فروش ها می توانند برای داشتن امنیت بهتر از آنها استفاده کنند. این فناوری ها علاوه بر اینکه به صورت خودکار به ورود بدون اجازه دزدها و اشخاص ثالث تاییدنشده واکنش نشان می دهند (این فناوری ها دسترسی به برخی سیستم ها را مسدود می کنند، راه های خروج از محوطه را برای فرد متجاوز مسدود می کنند، بلافاصله شما را خبر می کنند و اطلاعات زیادی به شما می دهند که می توانید باتوجه به آنها دست به اقدام بزنید)، به محافظت در مقابل مخاطرات محیطی می پردازند که می توانند تهدیدهای امنیتی ایجاد کنند یا به لطمه منتهی شوند.
ایجاد انقلاب در پرداخت های مبتنی بر پایانه فروش
پیش بینی می شود ارزش صنعت پایانه فروش تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰۹ میلیارد دلار برسد و فناوری اینترنت اشیا نقش پررنگی در این اتفاق ایفا خواهدنمود. بااینکه سیستم های پایانه فروش برتر موجود همین حالا هم تعدادی قابلیت بسیار جذاب دارند، رشد و تکامل فناوری پایانه فروش همچنان ادامه خواهد داشت. ظهور سیستم های پایانه فروش هوشمند به پذیرش فراگیر پایانه فروش بیومتریک، ظهور پرداخت های موبایلی بوسیله پایانه فروش، رهگیری دیجیتال محصول که موجب برچیده شدن صف ها می شود و آسان شدن پرداخت ازراه دور و خیلی از پدیده های دیگر منجر می شود.
مهم تر اینکه اینترنت اشیا و کلان داده ذخیره سازی، پردازش و انتقال کارآمد داده ها را به نحوی ممکن می کنند که هم امن تر است و هم آنالتیکس پیشرفته ای ارائه می دهد که با نهایت دقت بر نقض احتمالی داده ها نظارت و در این مورد به شما اطلاع رسانی می کند. این اتفاق سیستم های پایانه فروش را امن تر و قابل اطمینان تر می کند و در نتیجه صنعت خرده فروشی را بهبود می بخشد.
مدیریت موجودی بهره ورتر
خرده فروش ها به خوبی از هزینه سیستم مدیریت موجودی نابهره ور آگاه هستند. داده ها نشان می دهند که خرده فروش های آمریکایی به سبب نداشتن موجودی کالای مورد نیاز حدود ۴۵ میلیارد دلار و به سبب داشتن موجودی مازاد ۲۲۴ میلیارد دلار از دست می دهند.
اینترنت اشیا و کلان داده می توانند دشواری های مربوط به موجودی را برطرف کنند. سیستم های خودکار مدیریت موجودی مبتنی بر اینترنت اشیا که رهگیری لحظه ای موجودی در پایانه فروش را آسان می کنند، خیلی زود در همه خرده فروشی ها وجود خواهند داشت. این سیستم های موجودی به صورت خودکار داده تولید می کنند تا اقلام موجود را نشان دهند و این داده ها را به شکل موثر تحلیل می کنند تا موجودی مورد نیاز برای آینده را پیش بینی کنند.
جابه جایی و نظارت هوشمند بر دارایی
هم اکنون با بهره گیری از کامپیوترها و فناوری، نظارت بر دارایی تا حدودی خودکار شده است، اما همچنان پروسه و بررسی های غیرخودکار زیادی دارد. اینترنت اشیا و کلان داده این شرایط را تغییر خواهند داد.
اینترنت اشیا پروسه جمع آوری اطلاعات لحظه ای و داده هایی را خودکار می کند که می توان خودکار تحلیل شان کرد تا شرایط کنونی را درک و آینده را پیش بینی نمود. اینترنت اشیا همین طور برای رهگیری دارایی ها از سنسورهای تعبیه شده در آنها استفاده می نماید (و به متغییرهایی مثل دما، رطوبت، مجاورت و حرکت توجه می کند) و بعد به صورت خودکار داده های مفیدی را در مورد این دارایی ها تولید می کند. این قابلیت نظارت پیشرفته بر سلامت و حرکت دارایی ها را امکان پذیر می کند.
افزایش کاربرد فناوری پوشیدنی در تراکنش های مالی
ساعات هوشمند و فناوری پوشیدنی که بطور خودکار بر سلامت و فعالیت انسان نظارت می کنند مدام فراگیرتر می شوند. این دستگاه ها همیشه اطلاعاتی ضروری در مورد سلامت فرد پوشنده ارائه می دهند. حال به دستگاهی مشابه برای پرداخت فکر کنید. وقتی وارد بانک می شوید، سیستم اینترنت اشیا بانک با دستگاه پوشیدنی شما ارتباط برقرار می کند و دستگاه شما اطلاعات ضروری در مورد فعالیت شما را به بانک می فرستد. این اتفاق علاوه بر اینکه خیلی از فرایندهای غیرخودکار تضییع کننده وقت را حذف می کند و رضایت مشتری را بیشتر می کند، انجام تراکنش های بدون تماس را هم آسان تر و همزمان امنیت بهینه را تامین می کند.
صنعت مالی همین حال هم از مزیت های اینترنت اشیا و کلان داده بهره می برد. درحالی که کسب وکارهای بیشتری متوجه مزیت های اینترنت اشیا می شوند، نرخ بهبود شیوه های منسوخ کسب وکار نیز به سرعت افزایش می یابد.
منبع:

1399/06/26
14:11:46
5.0 / 5
1072
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403