اولتیماتوم غول نفتی آمریكایی به كارمندانش برای حذف وی چت

اولتیماتوم غول نفتی آمریكایی به كارمندانش برای حذف وی چت

تجهیزات جانبی: شركت نفتی شورون از كارمندان جهانی خود خواست اپلیكیشن پیام رسان چینی وی چت را از گوشی های كاری خود حذف نمایند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، با این اقدام، شورون یکی از اولین شرکتهای آمریکایی شد که از فرمان اجرایی دولت ترامپ در خصوص ممنوعیت این اپلیکیشن چینی به سبب ریسکهای امنیت ملی تبعیت کرد.

این غول نفتی آمریکایی در ایمیلی به کارمندانش که توسط بلومبرگ مشاهده شده، وی چت را یک برنامه ناسازگار خواند و از کسانی که وی چت را در گوشی های کاری خود نصب کرده اند، خواست آنرا ظرف مدت چند روز حذف نمایند در غیر این صورت دسترسی آنها به شبکه شرکت قطع خواهد شد.

در این یادداشت که سیستم عامل و مدل گوشی هر کارمند را مشخص کرده، آمده است: باتوجه به فرمان اجرایی اخیری که استفاده از وی چت را ممنوع می کند، شورون از شما می خواهد این اپلیکیشن را از گوشی موبایل خود حذف کنید. اگر اقدامی انجام نگیرد، تا ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ دسترسی شما به سیستم شورون قطع خواهد شد.

وی چت در مقابله رئیس جمهور آمریکا با چین در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نوامبر به هدف برجسته تبدیل گشته است. تنشها میان واشنگتن و پکن با کمپین دولت ترامپ مقابل شرکتهای فناوری چینی همچون بایت دنس که شرکت مادر اپلیکیشن ویدیویی محبوب تیک تاک است، شدت گرفته است.

وی چت قرار بود در ۲۰ سپتامبر برمبنای فرمان ترامپ از فروشگاههای برنامه آمریکایی حذف شود اما یک قاضی سانفرانسیسکو در آخر هفته گذشته با صدور فرمانی، اجرای دستور رئیس جمهور را خلاف حق آزادی بیان خواند و آنرا متوقف کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وی چت ۱۹ میلیون کاربر در آمریکا و بیش از یک میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. این اپلیکیشن درگاهی برای عمده کسب و کار پررونق شرکت تنسنت شامل بازیها و پرداختهای دیجیتالی است و همین طور ابزار بازاریابی و ارتباطی خیلی از شرکتهای آمریکایی است که به دنبال جذب مخاطبان چینی هستند.

منبع:

1399/07/03
12:32:25
5.0 / 5
981
تگهای خبر: ابزار , سیستم , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403