آمار شهریور نشان داد؛

جهش ۹۵ درصدی شركت های معدنی در بورس

جهش ۹۵ درصدی شركت های معدنی در بورس

تجهیزات جانبی: بررسی عملكرد 74 شركت زنجیره بخش معدن و صنایع معدنی در بورس اوراق بهادار تهران در ماه شهریور ماه 99 گویای جهش 95.3 درصدی سالانه و 35 درصد نسبت به مرداد ماه امسال دارد.


گزارش روز شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، برپایه جداول آماری بورس نشان می دهد، جمع عملکرد شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی در ۶ ماهه نخست امسال رشد ۵۰.۳ درصد را ثبت نمود.
برپایه این بررسی، در مجموع ۳۵ درصد کل فروش شرکت های تولیدی بورس تهران مربوط به حوزه معدن وصنایع معدنی است که در رابطه با رشد تولیدات این شرکت ها و تقویت بازار و رشد ارزش دلار است.
این بررسی نشان میدهد که فولاد مبارکه ( اصفهان) در شهریور رشد فروش ۵۱ درصدی داشت، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۱۶۹ درصد، فولاد خوزستان با ۴۳ درصد و گل گهر با ۹۸ درصد بزرگترین شرکتهای این حوزه از لحاظ فروش محسوب می شوند.
دستاورد ۶ ماهه شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی
شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی در ۶ ماهه نخست امسال رشد فروش خودرا ثبت کردند، بگونه ای که فولاد مبارکه ۳۷ درصد، شرکت ملی صنایع مس ایران به رقم ۶۲ درصد رسید و فولاد خوزستان نیز به سطح ۴۱ درصد تکیه زد.
گل گهر با ۵۹ و ذوب آهن با ۸۹ درصد نیز در دوره این گزارش ارقام رشد دو رقمی فروش خودرا ثبت کردند.
ضمن اینکه مادکتو استیل کرد در شهریور ماه رقم 6 هزار و 308 درصد رشد فروش داشت و در 6 ماهه نیز بیش از سه هزار و 701 درصد را نشان داد.
علاوه براین سیمان آرتا اردبیل هم با رشد سه رقمی در 6 ماهه رقم 997 درصد را به ثبت رساند.
ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در پنج ماهه
ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در پنج ماهه نخست امسال به رقم دو میلیارد و ۱۷۶ میلیون دلار رسید که از این رقم بیش از ۵۰ درصد سهم زنجیره فولاد و تولیدات فولادی مرتبط می باشد.
برپایه اطلاعات گمرک جمهوری اسلامی ایران حجم تجارت خارجی کشور در پنج ماهه نخست امسال به ۲۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسید که در طول این مدت ۵۲ میلیون تن انواع کالا صادر شد.
آمارهای مورد بررسی نشان میدهد در پنج ماهه امسال بیش از سه میلیون تن زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط به ارزش افزون بر یک میلیارد و ۱۱۸ میلیون دلار به بازارهای هدف، صادر شد.
حجم صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در دوره این گزارش به رقم بیش از ۱۵ میلیون و ۶۹۹ هزار تن رسید که در سرفصل «سایر معدن وصنایع معدنی» با رقم سه میلیون و ۴۶۶ هزار تن بیشترین حجم را به خود اختصاص داد.
همچنین باتوجه به شرایط تحریم و بحران کرونا، افت ارزش صادرات در دوره این گزارش دور از انتظار نیست، اما در زمینه زنجیره آلومینیوم و محصولات آن، شرایط متفاوت رقم خورد با صدور ۳۹.۲ هزار تن به ارزش ۶۳.۵ میلیون دلار محقق شد که از نظر وزن و ارزش در مقایسه با زمان مشابه سال قبل به ترتیب ۷۴ و ۴۴ درصد افزایش را نشان میدهد.
آمار ۶ ماهه تجارت خارجی
براساس آمار گمرک ایران، مبادلات تجاری ۶ ماهه نخست امسال با طرف های خارجی به وزن ۶۲ میلیون و ۸۴۲ هزار تن و به ارزش ۳۰ میلیارد و ۳۴۹ میلیون دلار رسید.
سهم صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی (به استثنای نفت خام، نفت کوره و نفت سفید) بدون احتساب صادرات از محل تجارت چمدانی در طول این مدت بیش از ۴۶ میلیون و ۳۱۸ هزار تن به ارزش ۱۳ میلیارد و ۵۶۶ میلیون دلار بود که بنزین همچنان در صدر کالاهای صادراتی کشور در نیمه نخست امسال قرار دارد و پلی اتیلن، گرید فیلم، متانول و اوره پس از بنزین چهار قلم نخست کالای صادراتی کشور بودند.منبع:

1399/07/12
13:44:41
5.0 / 5
1047
تگهای خبر: شركت , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403