صعود 2 رتبه ای سرعت اینترنت موبایل ایران

صعود 2 رتبه ای سرعت اینترنت موبایل ایران

متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه آگوست سالجاری میلادی، ۲۷.۹۱ مگابیت بر ثانیه كه رتبه ایران را با دو پله صعود نسبت به ماه گذشته، به ۷۲ از میان ۱۴۰ كشور رسانده است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از شاخص های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید. در ایران در حالیکه تا چندین سال پیش برخی معتقد بودند فناوری اطلاعات و اینترنت، جزو کالاهای لوکس است و اینترنت ۱۲۸ کیلوبیتی برای دسترسی مردم کافی است، حالا دیگر کمتر کسی از اهمیت استفاده از اینترنت غافل است و فناوری اطلاعات به پدیده ای ضروری در زندگی افراد تبدیل گشته است.
طبق اطلاعات وبسایت Speedtest که شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند. در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل در تمامی کشورها، ۳۱.۹۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۱۱.۳۲ مگابیت برثانیه بود. متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت پهن باند ثابت هم در تمامی کشورها، ۷۴.۲۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۴۰.۷۹ مگابیت برثانیه اعلام گردید.
هم اکنون و طبق آخرین آمار منتشرشده تا ماه آگوست ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۴.۸۲ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۰.۹۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۴۲ میلی ثانیه است. است. همینطور در حوزه اینترنت ثابت، متوسط جهانی سرعت دانلود، ۸۴.۳۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۴۴.۱۰ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۲ میلی ثانیه است.


رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه آگوست ۲۰۲۰، به ترتیب به کره جنوبی (۱۱۳.۰۱ مگابیت برثانیه)، چین (۱۱۱.۲۶ مگابیت برثانیه)، امارات متحده عربی (۱۱۱.۱۳ مگابیت برثانیه)، قطر (۸۸.۰۷ مگابیت برثانیه) و عربستان (۷۷.۵۵ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد. همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۱۸.۰۷ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۰۵.۶۹ مگابیت برثانیه)، رومانی (۱۷۵.۳۹ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۷۳.۴۱ مگابیت برثانیه) و سوییس (۱۷۰.۶۷ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.

وضعیت اینترنت ثابت و موبایل در ایران
اینترنت موبایل ایران در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابیت برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، در بخش اینترنت پهن باند ثابت هم ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود.
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۹۱ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۸۵ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۷۲ از میان ۱۴۰ کشور رسانده و در مقایسه با رتبه ۷۰ در ژانویه سالجاری میلادی، حاکی از سقوط ۲ رتبه ای و در مقایسه با ماه گذشته، حاکی از صعود ۲ رتبه ای است.


این در شرایطی است که در ماه جولای، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۷.۲۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۳۹ مگابیت برثانیه بود. همینطور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از ایرلند و برزیل کندتر و از دومنیک و آرژانتین سریع تر است.


در بخش اینترنت پهن باند ثابت در ماه ژانویه سالجاری، ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود. هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۰.۵۸ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۳.۱۸ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را با ۵ رتبه صعود نسبت به ماه گذشته، به ۱۱۹ می رساند و در مقایسه با ژانویه هم سه رتبه صعود را تجربه کرده است.


این در شرایطی است که در ماه جولای، در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۸.۱۴ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۰.۹۸ مگابیت برثانیه بود. همینطور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از جمهوری کیپ ورد و میانمار کندتر و از صحرای غربی و توگو سریع تر است.
منبع:

1399/07/13
13:49:32
5.0 / 5
1129
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403