ایرانسل دسترسی 13636 مدرسه روستایی را به اینترنت پرسرعت فراهم نمود

ایرانسل دسترسی 13636 مدرسه روستایی را به اینترنت پرسرعت فراهم نمود

ایرانسل در جهت مسؤولیت اجتماعی خود و با هدف كاهش شكاف دیجیتالی و تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی برای دانش آموزان مناطق محروم، در چارچوب پروژه‌ی «هوشمندسازی مدارس كشور» وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۱۳۶۳۶ مدرسه روستایی را به اینترنت پرسرعت مجهز كرد. این پروژه، دوشنبه توسط رئیس جمهوری افتتاح می شود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، بنابراعلام روابط عمومی ایرانسل، این پروژه برای توسعه دسترسی به اینترنت پرسرعت در مدارس روستایی و شهری، با حمایت مجری توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با استفاده از سهم پروژه‌ی «خدمات عمومی اجباری» یا USO (Universal Services Obligation) از درآمد اپراتورها، اجرا شده است تا عدالت ارتباطی مدنظر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محقق شود.
کل این پروژه، در فاز نخست، شامل پوشش اینترنت پرسرعت برای ۷۶۴۰۰ مدرسه، شامل ۳۸۳۳۳ مدرسه‌ی شهری و ۳۸۰۶۷ مدرسه‌ی روستایی است که تمامی بودجه‌ی موردنیاز آن، از محل پروژه‌ی USO هزینه شده است.
نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در چارچوب این پروژه، ۱۳۶۳۶ مدرسه‌ی روستایی را با نصب و راه اندازی مودم و ارائه‌ی سیمکارت و بسته‌ی اینترنت، به اینترنت پرسرعت مجهز کرده است که از این تعداد، ۶۵۷۳ مدرسه روستایی، به صورت مستقیم توسط ایرانسل و ۷۰۶۳ مدرسه روستایی هم با برون سپاریِ ایرانسل به شرکت «های وب» انجام شده است.
بر این اساس، از میان ۳۸۰۶۷ مدرسه‌ی روستایی، ۱۳۶۳۶ مدرسه توسط ایرانسل، ۴۴۸۲ مدرسه توسط همراه اول و ۱۹۹۴۹ مدرسه هم از راه اینترنت ثابت شرکت مخابرات ایران، به شبکه‌ی اینترنت دسترسی پیدا کرده اند.
تعداد ۳۸۳۳۳ مدرسه‌ی شهری نیز، از راه اینترنت ثابت شرکت مخابرات ایران، به شبکه‌ی اینترنت متصل شده اند.
در مراسم افتتاح پروژه‌ی هوشمندسازی مدارس کشور که دوشنبه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۹ توسط رئیس جمهوری به صورت رسمی افتتاح می شود، مجموعه‌ی «شبکه‌ی دانا» بعنوان عرضه دهنده‌ی جامع و غیرانحصاری خدمات آموزشی دانش آموزی، شروع به کار خواهد نمود و «دانا پلاس» ایرانسل هم بعنوان یکی از پلت فرم های اصلی عرضه دهنده‌ی خدمات آموزشی در شبکه‌ی دانا، معرفی می شود.
در این مراسم آنلاین، مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، جزئیات پروژه‌ی هوشمندسازی مدارس کشور را تشریح و حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، این پروژه را افتتاح می کند.
همینطور ارتباط زنده ای هم با مدرسه‌ی «محمدعلی برادران»، در روستای شمه سر، واقع در شهر کنارک استان سیستان و بلوچستان، بعنوان نمونه ای از مدارس روستایی این پروژه، با حضور دکتر امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، برقرار می شود.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/07/14
23:02:19
5.0 / 5
996
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403