در گفت و گو با تجهیزات جانبی؛

اسلامی: حباب مصنوعی قیمت ها در بازار مسكن می شكند

اسلامی: حباب مصنوعی قیمت ها در بازار مسكن می شكند

به گزارش تجهیزات جانبی وزیر راه و شهرسازی می گوید: قیمت های فعلی بازار مسكن به شدت دارای حباب مصنوعی است و از هیچ منطقی پیروی نمی كند؛ این حباب با پیگیری رئیس جمهوری و همراهی معاون اول رئیس جمهوری، رئیس كل بانك مركزی و وزیر اقتصاد شكسته خواهد شد.


رئیس جمهوری در جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت دستور داد کارگروهی متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر راه و شهرسازی و رئیس کل بانک مرکزی با مسئولیت معاون اول رئیس جمهوری جهت بررسی علل و عوامل گرانی مسکن و راهکارهای برون رفت از این وضعیت تشکیل گردد.
در این زمینه «محمد اسلامی» عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار نمود: بر این اساس رئیس جمهوری دستور دادند با حضور رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی و معاون اول رئیس جمهوری جلسه ای تشکیل و تمهیدات لازم برای شکستن حباب مصنوعی قیمت ها در بازار مسکن اتخاد شود.
وزیر راه اصرار کرد که قیمت های فعلی بازار مسکن به شدت مصنوعی است و از هیچ منطقی پیروی نمی کند.
وی افزود: خروجی این جلسه تصمیماتی است که به برخورد و مهار قیمت های مصنوعی در بازار مسکن ختم می شود.
اسلامی اظهار داشت: مقدمات تشکیل این جلسه برقرار است و در اولین فرصت نشست مشترک اعضای نامبرده با هدف کنترل قیمت مسکن برگزار می شود.
وزیر راه و شهرسازی همین طور به ایرنا آگاهی داد که سه شنبه شب، جلسه مفصلی با اتحادیه مشاورن املاک تهران و نمایندگان آژانس های مسکن برگزار شده است که در آن جلسه، درباب اقدامات و راهکارهای مهار قیمت های افسار گسیخته اجاره بها تصمیم گیری شد.
اسلامی اظهار داشت: از مالکان می خواهیم با تاکید بر التهابات روانی مبادرت به تعیین اجاره ملک خود نکنند؛ علاوه بر این، اتحادیه های املاک موظف می باشند قیمت ها را کنترل کنند.
وزیر راه اظهار داشت: اضافه کردن اجاره بها به صورت غیر واقعی ظلم به مستاجر و حتی صاحبخانه است چونکه وجه غیرمنصفانه ای را به خانه خود آورده است.
وی اضافه کرد: برای کاهش عملیات روانی در بخش اجاره بها، دادستانی ورود خواهدنمود و با آگهی های غیرواقعی برخورد خواهد شد.
وزیر راه افزود: اتحادیه املاک نیز اعتقاد دارد نرخ های پیشنهادی غیر واقعی و ناشی از التهاب اقتصادیست و ادامه این روش، مخرب وضعیت اقتصادی خواهد بود.
وزیر راه با اعلان اینکه قبل تر هم دادستانی با بیان قیمت های غیر واقعی و کاذب در بعضی سایت ها برخورد کرد، اظهار داشت: این سایت ها تلاش دارند قیمت های مخرب و غیر واقعی را به مردم تحمیل کنند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در جلسه امروز هیات دولت گزارشی از وضعیت التهاب در بازارهای اقتصادی و تاثیر آن بر بخش مسکن را به رئیس جمهوری تقدیم کردم؛ در این نشست اعلام کردم که التهاب در بازار مسکن ارتباطی به عرضه و تقاضا ندارد و متاثر از شرایطی است که نرخ ارز و بازارهای موازی به بازار مسکن منتقل کرده است.
وزیر راه و شهرسازی سه رویکرد وزارت راه در طراحی سامانه جامع املاک و اسکان و همزمان دعوت از مردم و صاحبان خانه های نیمه تمام برای مشارکت در طرح مسکن ملی و ساخت خانه در طرح مسکن ملی را عواملی دانست که نهایتا منجر به عرضه واحدهای مسکونی برای اجاره و فروش خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه در کوران اجرای تعهدات مسکنی در طرح مسکن ملی هستیم، اظهار داشت: ستاندن مالیات از خانه های خالی، ساخت مسکن ملی و فراخوان برای تکمیل واحدهای نیمه تمام، پاسخ مثبت و ماندگاری برای برطرف شدن نیاز مردم به مسکن می باشد.
به گفته وزیر راه و شهرسازی در کشور بیش از ۲۴ میلیون واحد مسکونی وجود دارد اما تعداد خانوار ۲۲ میلیون نفر است که نشان میدهد تعداد واحد مسکونی از تعداد خانوار بیشتر است.1399/03/21
21:02:08
5.0 / 5
1740
تگهای خبر: سایت , طراحی , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403