وجود رانت در قرعه كشی خودرو تكذیب شد

وجود رانت در قرعه كشی خودرو تكذیب شد

به گزارش تجهیزات جانبی ایرنا- معاون دفتر خودرو و نیروی محركه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تكذیب هرگونه رانت در قرعه كشی اخیر ۲ گروه ایران خودرو و سایپا اظهار داشت: این قرعه كشی تحت نظارت نهادهایی شامل وزارت اطلاعات، دادستانی كل كشور، سازمان پشتیبانی از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان و قوه مقننه انجام شده و كنترل مضاعف در تمام برنامه ریزی ها و نرم افزارهای آن انجام گرفته كه هیچ نگرانی درباره آن وجود نداشته باشد.


امیر جعفرپور روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا در مشهد اضافه کرد: تا آخر سال جاری چهار قرعه کشی دیگر برای فروش فوق العاده در کشور انجام و هر بار ۲۵ هزار دستگاه خودرو عرضه می شود که سهم ایران خودرو از این تعداد ۱۵ هزار دستگاه و سهم سایپا ۱۰ هزار دستگاه خودرو است.
وی افزود: در فواصل برگزاری قرعه کشی ها، چهار بار پیش فروش خودرو توسط خودروسازان برگزار می گردد که در قرعه کشی زمان تحویل خودرو بین یک تا ۹۰ روز اما در پیش فروش زمان تحویل خودرو از ۹۱ تا ۳۶۵ روز است.
معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: قیمت خودرو در قرعه کشی قطعی است و در زمان اعلام اسامی متقاضی باید بلافاصله وجه را پرداخت کند اما در پیش فروش خودرو، قیمت روز محاسبه می شود، سود مشارکت و سود انصراف ندارد و در زمانی که متقاضی خودرو را تحویل می گیرد با عنایت به قیمت روز باید مابه التفاوت آنرا بپردازد.
وی اضافه کرد: قیمت خودرو را شورای رقابت تعیین می کند و در پیش فروش خودرو جانب مشتری کاملا رعایت شده و مردم نباید در این حوزه نگران باشند.
جعفرپور درباره علت فاصله قیمتی خودرو بین آنچه شورای رقابت تعیین می کند با آنچه در بازار به فروش می رسد افزود: دلیل این فاصله قیمتی این است که شورای رقابت در مقابل تولیدکننده، بیش از اندازه جانب مصرف کننده را می گیرد.
وی اظهار داشت: اگر قیمت ها به حاشیه بازار نزدیکتر و تولید سودآور شود، کمک جدی به رشد قطعه سازی در داخل کشور و سرمایه گذاری در صنعت خودرو و ارتقای روز افزون خودرو ها از نظر کیفی و کمی خواهد شد.
معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه برنامه کشور تولید یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو تا آخر سال جاری است اضافه کرد: تولید سال جاری خودرو در کشور ۱.۵ برابر تولید سال گذاشته این محصول خواهد بود.
وی افزود: سهم شرکت ایران خودرو از این میزان تولید ۵۰۰ هزار دستگاه، سهم شرکت سایپا ۴۵۰ هزار دستگاه، سهم سایر گروه های ایران خودرو مثل ایران خودرو دیزل ۱۰۰ هزار دستگاه و باقیمانده آن سهم دیگر شرکت های خودرویی در کشور است.


1399/03/22
20:23:25
5.0 / 5
1833
تگهای خبر: شركت , صنعت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403