پیام شریعتمداری به مناسبت روز آمار و برنامه ریزی؛

آمار، لازمه حكمرانی خوب و ابزار دستیابی به توسعه همه جانبه است

آمار، لازمه حكمرانی خوب و ابزار دستیابی به توسعه همه جانبه است

تجهیزات جانبی: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درپیامی به مناسبت روز آمار وبرنامه ریزی، نظام آماری كشورها و كیفیت داده های بانكهای اطلاعاتی آنها را یكی از مهم ترین فاكتورهای توسعه یافتگی دانست.


به گزارش روز چهارشنبه وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی «محمد شریعتمداری» در پیام خود نوشت: عصر حاضر با موضوعی به نام " انقلاب داده ها" مواجه می باشد. عصری که تلاش در عینیت بخشی به شعار «داده بهتر، زندگی بهتر» دارد. بر همین اساس، امروزه آمار و اطلاعات جزو منابع و ثروت های هر کشور و لازمه حکمرانی خوب و ابزار دستیابی به توسعه همه جانبه تلقی می شود. اهمیت آمار در عصر اطلاعات به قدری است که نظام آماری کشورها و کیفیت داده های بانکهای اطلاعاتی آنها یکی از مهم ترین فاکتورهای توسعه یافتگی به حساب می آید.
وی اشاره کرد: بدون شک، جمع آوری و دسترسی به داده های به روز، صحیح و قابل اعتماد، ابزاری برای ارزیابی برنامه ها در گذشته و حال و نیز مرجعی مناسب جهت سیاستگذاری و برنامه ریزی برای آینده است. از منظر دیگر، این ابزارها مقدمه مهم، جهت استفاده بهینه از منابع مالی و سرمایه های انسانی جوامع تلقی می شود.
وزیر تعاون اظهار داشت: در مقطع کنونی نیز نقش بی بدیل آمار و اطلاعات را می توان در تصمیم سازی و تصمیم گیری دولت ها در کنترل و مهار بیماری همه گیر کرونا و اجرای سریع برنامه های پشتیبانی از لطمه دیدگان ناشی از اثرات شیوع این بیماری مشاهده کرد.
وی با اشاره به ماموریت ها و تکالیف وزارت تعاون در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، این مجموعه را یکی از بزرگترین کاربران و تولیدکنندگان آمار در نظام آماری کشور دانست و اضافه کرد: تحقق برنامه ها، سیاست ها و ماموریت های این وزارتخانه، منوط به مقوله ای بنیادین به نام «آمار» است. تصمیمات موثر در موضوعاتی مانند توزیع هدفمند کمک هزینه معیشتی، کاهش ضریب جینی، افزایش تعداد شاغلین حتی در شرایط تحریم ها، کاهش حوادث ناشی از کار و افزایش ضریب پوشش حمایت های اجتماعی و موفقیت های دیگری که با تلاش شبانه روزی همکاران وزارتخانه محقق شده، نمونه هایی موفق از استناد و برنامه ریزی برمبنای آمارهای قابل اتکا است.
شریعتمداری ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی آمار به تمامی دست اندرکاران این حوزه، اطهار امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت های موجود و بهره مندی از داده های متقن آماری، ضمن نیل به یک نظام آماری کارآمد و یکپارچه، گامی موثر در ارائه خدمات بهادار به جامعه برداریم.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا ۲۰ اکتبر بعنوان روز جهانی آمار است و در این روز اقداماتی برای معرفی علم آمار و اهمیت آن در کشورهای مختلف انجام می شود.منبع:

1399/07/30
22:42:07
5.0 / 5
985
تگهای خبر: ابزار , خدمات , كیفیت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403