صدور و تمدید دفترچه بیمه پایه سلامت مجانی بدون ارزیابی

صدور و تمدید دفترچه بیمه پایه سلامت مجانی بدون ارزیابی

به گزارش تجهیزات جانبی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام نمود كه با عنایت به شیوع بیماری كرونا و شرایط اقتصادی موجود، دفترچه بیمه پایه سلامت مجانی بدون ارزیابی وسع در اختیار افرادی كه تحت هیچگونه بیمه ای نیستند، قرار می گیرد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه اعلام نمود: با عنایت به شیوع بیماری کرونا و شرایط اقتصادی موجود، برای دسترسی همه افراد جامعه به خدمات بهداشتی و درمانی دولتی، دفترچه بیمه پایه سلامت مجانی بدون اجبار به ارزیابی وسع در اختیار همه افراد بدون هیچ گونه پوشش بیمه ای قرار می گیرد.
همچنین افرادی که پیش از این از پوشش بیمه ای مجانی برخوردار بودند هم برای تمدید دفترچه خود احتیاج به ارزیابی وسع نداشته و دفترچه بیمه آنها تمدید می شود.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، بر مبنای بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه ( ۱۴۰۰- ۱۳۹۶)، افراد برای بهره مندی از یارانه دولت، در سه ماهه نخست هر سال باید خویش را معرفی کنند تا مورد ارزیابی آزمون وسع قرار گیرند.
شیوع بیماری کرونا و مصوبه ستاد ملی کرونا در چهل و سومین جلسه خود، باعث شد اجرای این ماده قانونی تا آخر سال جاری لغو شود.
این مصوبه تا ۳۰ اسفندماه سال جاری اعتبار دارد، حالا ۴۴ میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند.منبع:

1399/08/18
13:39:55
5.0 / 5
829
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403