در واكنش به شایعات ارزی؛

بانك مركزی: روند نزولی نرخ ارز تداوم دارد

بانك مركزی: روند نزولی نرخ ارز تداوم دارد

به گزارش تجهیزات جانبی بانك مركزی با تكیه بر اینكه روند نزولی نرخ ارز تداوم دارد، اعلام نمود: برخی با انتشار اخبار و شایعات تلاش در بر هم زدن چشم انداز كاهش ریسك های غیراقتصادی دارند تا به هر شكل ممكن از كاهش نرخ بازار جلوگیری نمایند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، بانک مرکزی به شایعات ارزی واکنش نشان داد و اعلام نمود: با وجود روند نزولی اخیر در بازار که البته مانند هر روندی در مقطعی از زمان با اصلاح روبرو می شود، برخی به غلط این گونه القا می کنند که سطوح مشخصی از نرخ بازار، کف قیمتی بانک مرکزی است.
بانک مرکزی تاکید کرده است: نرخ های ارز در بازار، مطابق بنیادهای اقتصاد نیست و ریزش حدود ۲۵ درصدی قیمت ارز طی یک هفته در بازار، دلیلی برای اثبات تاثیرگذاری کاهش ریسک های غیراقتصادی بر روی کاهش قیمت بازار به سمت نرخ تعادلی پایین تر است.
«برخی در صدد جبران زیان ناشی از فروکش کردن چشم گیر انتظارات منفی در بازار ارز کشور و متعاقبا سایر بازارها هستند. اما می توان تاکید کرد که روند نزولی شکل گرفته و ثبات در بازارهای دارایی با وجود مقاومت ها، تداوم خواهد داشت.»
بانک مرکزی در اطلاعیه اعلام نمود که نهادهای مسئول باید گروه هایی را که تلاش دارند با ایجاد شایعات و القائات، نگذارند کام مردم از ایجاد فضای باثبات در اقتصاد کشور شیرین شود را شناسایی کنند.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: بانک مرکزی همزمان با روند کاهش ریسک های غیراقتصادی، با قدرت و توان بیشتری قیمت بازار را به سمت نرخ های پایین تر که متکی بر عوامل بنیادین اقتصاد است، هدایت می کند و بدیهی است با استمرار عرضه بانک مرکزی، پتروشیمی ها، فولادی ها و سایر صادرکنندگان و گشایش های ارزی در جریان، بازار ارز از ثبات بیشتری برخوردار خواهد شد.
براساس این اطلاعیه، امروز (دوشنبه) هم معاملات واقعی در سامانه نیما و بازار متشکل ارزی در حال انجام می باشد و نرخ های معاملاتی بسیار پایین تر از نرخ هایی است که در بعضی از کانال های غیررسمی گزارش می شود.
🔷براساس گزارش های دریافتی، آخرین نرخ معامله شده درهم در سامانه نیما حدود ۶ هزار و ۶۶۵ تومان بوده است که معادل دلاری آن حدود ۲۴ هزار و ۴۶۰ تومان است.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا،
نرخ دلار که تا ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان هم افزایش یافته بود، در روز گذشته به ۲۲ هزار و ۸۹۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد، اما از روز گذشته روند سقوط قیمت دلار، متوقف شده و نرخ دلار رو به افزایش گذاشته است.
از نظر کارشناسان، افزایش تقاضا برای خرید ارز و مجاز شدن ترخیص کالا از راه ارز متقاضی از مهم ترین علل رشد قیمت دلار در معاملات امروز بوده است. البته به نظر آنها، رشد قیمت دلار موقتی بوده و بزودی دلار به روند نزولی بازمی گردد.
بر این اساس، نرخ دلار امروز (دوشنبه) در صرافیهای بانکی با یک هزار و ۹۱۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.
منبع:

1399/08/19
23:11:45
5.0 / 5
687
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403