پرفروش ترین كنسول های بازی در جهان

پرفروش ترین كنسول های بازی در جهان

به گزارش تجهیزات جانبی همواره رقابت تنگاتنگی میان كنسول های بازی همچون ایكس باكس مایكروسافت و پلی استیشن سونی وجود داشته و آمارهای مختلفی هم از میزان استقبال كاربران و محبوبیت این محصولات منتشر می شود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارهای انتشار یافته از آن حکایت می کند که کنسول های بازی سونی معروف به پلی استیشن ۲ بیشتر از رقبای خود در بازارهای جهانی به فروش رفته و عنوان محبوب ترین و پرطرفدار ترین کنسول بازی در جهان را به خود مختص کرده است.
کارشناسان و محققان فعال در موسسه تحقیقاتی LearnBonds اخیرا آمار فروش کنسول های بازی را تا تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۲۰ بررسی نموده و و به این نتیجه رسیده اند که از میان ۱۰ رتبه برتر مربوط به کنسول های بازی ۵ کنسول به برند پلی استیشن سونی تعلق گرفته و این در شرایطی است که پس از آن نینتندو سوئیچ، ایکس باکس مایکروسافت و سایر مدلها و برندها هم در رتبه های بعدی این جدول رده بندی قرار گرفته اند.
همینطور این گزارش که در وبسایت استاتیستا هم آمده است، نشان داده است دهد که دو کنسول بازی سونی پلی استیشن ۲ و پلی استیشن ۴ بیشترین میزان فروش خویش را در بازارهای اروپایی و سپس آمریکا کسب کرده است.
PS۲ در اروپا و آمریکا به ترتیب ۵۵.۲۸ و ۵۳.۶۵ میلیون دستگاه فروخته شده و PS۴ هم در این دو بازار به ترتیب ۴۵.۱۲ و ۳۶.۳۴ میلیون دستگاه فروخته است.
همینطور به نظر می آید کنسول ایکس باکس ۳۶۰ مایکروسافت از پلی استیشن ۳ فروش پایین تری را داشته است.
لیست رده بندی زیر به ترتیب پرفروش ترین کنسول های بازی در تاریخ را از نگاه کارشناسان موسسه LearnBonds بر مبنای میزان فروش آنها در بازارهای جهانی نشان می دهد:
۱. پلی استیشن ۲
۱۵۷.۶۸ میلیون دستگاه
۲. نینتندو دی اس
۱۵۴.۹ میلیون دستگاه
۳. گیم بوی: ۱۱۸.۶۹ میلیون دستگاه
۴. پلی استیشن ۴
۱۰۹.۸۶ میلیون دستگاه
۵. پلی استیشن
۱۰۲.۵ میلیون دستگاه
۶. وی (Wii)
۱۰۱.۶۴ میلیون دستگاه
۷. پلی استیشن ۳
۸۷.۴۱ میلیون دستگاه
۸. ایکس باکس ۳۶۰
۸۵.۸ میلیون دستگاه
۹. گیم بوی ادونس(Game Boy Advance)
۸۱.۵۱ میلیون دستگاه
۱۰. پلی استیشن پرتابل
۸۱.۰۹ میلیون دستگاه1399/03/10
22:42:34
5.0 / 5
2217
تگهای خبر: سایت , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403