تداوم ریزش های میلیاردی در بازار خودرو های خارجی

تداوم ریزش های میلیاردی در بازار خودرو های خارجی

تجهیزات جانبی: رصد بازار خودرو توسط خبرنگار ایرنا نشان میدهد كه ریزش قیمت خودرو های خارجی در بازار ادامه داشته و حتی در بعضی مدلها به بیش از سه میلیارد تومان نیز رسیده است؛ به اعتقاد كارشناسان به سبب ركود حاكم و انتظارات شكل گرفته در خصوص كاهش بیشتر قیمت ها، ریزش ها ادامه دار خواهد بود.


به گزارش روز شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، سایت های خودرویی و آگهی های درج شده در کانال های واتساپی، تلگرامی و اینستاگرامی حاکی از این است که هر دستگاه بی. ام. و ۷۳۰ که در حدود ۲۰ روز گذشته و قبل از تعطیلات کرونائی تا ۹.۵ میلیارد تومان قیمت داشت، این روزها در قیمت ۶ میلیارد تومان نیز خریدار ندارد.
لکسوس ان. ایکس که حدود دو هفته پیش پنج میلیارد تومان قیمت خورده بود، این روزها بین ۳.۴ تا ۳.۵ میلیارد تومان قیمت دارد.
همچنین فولکس واگن تیگوان که پیش تر تا ۳.۵ میلیارد تومان قیمت داشت، این روزها در قیمت ۲.۴ میلیارد تومان نیز خریدار ندارد.
قیمت مدل ۲۰۱۷ صفر کیلومتر سانتافه، شاسی بلند محبوب گروه خودروسازی هیوندای کره جنوبی نیز از سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در ۱۵ روز گذشته به ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در آگهی ها کاهش داشته و نمونه های کارکرده این خودرو که تا دو هفته پیش ۲.۵ میلیارد تومان قیمت داشت این روزها به حدود ۱.۶ میلیارد تومان کاهش یافته است.
همچنین هر دستگاه مزدا ۳ صفر کیلومتر که فروشندگان تا یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای آن مطالبه می کردند، این روزها با افتی چشم گیر به حدود ۸۶۰ میلیون تومان رسیده است.
سیتروئن سی۳ مونتاژی سایپا که تا یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان هم آگهی می شد، این روزها در حدود ۸۳۰ میلیون تومان قیمت دارد و پژو۲۰۰۸ مونتاژی ایران خودرو که نمونه صفر کیلومتر سفید رنگ آن تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قیمت خورده بود، زیر ۸۰۰ میلیون تومان و در بعضی آگهی ها تا ۷۸۰ میلیون تومان پایین آمده است.
برخی نمایشگاه داران در گفت و گو با ایرنا اظهار داشتند: این روزها نمایشگاه ها به سبب تعطیلات و محدودیت های کرونائی تعطیل هستند و ما فقط به اندک تلفن ها جواب می دهیم.
آنان با اعلان اینکه تقاضایی برای خودروی خارجی وجود ندارد، تصریح کردند: قیمت ها بطور متوسط نسبت به ۱۰ تا ۱۵ روز گذشته و قبل از تعطیلات، دست کم ۳۰ درصد کاهش یافته که این کاهش برای خودرو های گرانقیمت تر بالای ۳۰ درصد است.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، پیش تر نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت در گفت و گو با ایرنا اظهار داشته بود: اگر دلار تا مرز ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان ریزش کند، قیمت کاذب خودرو های خارجی دست کم تا ۴۰ درصد پایین می آید.
«نعمت الله کاشانی نسب» اشاره کرد: با وضع محدودیت های دو هفته ای کرونائی، بازار راکد خودرو در رکودی شدیدتر فرو رفته و قیمت ها همچنان در سراشیبی نزول است، از همین رو مقاومت برخی فروشندگان خودرو در مقابل کاهش قیمت ها بی فایده است.منبع:

1399/09/08
21:29:26
5.0 / 5
1192
تگهای خبر: تلگرام , سایت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403