مدیر عامل توانیر:

دولت توجه ویژه ای به توسعه صنعت برق در خوزستان دارد

دولت توجه ویژه ای به توسعه صنعت برق در خوزستان دارد

به گزارش تجهیزات جانبی مدیرعامل شركت توانیر با اعلان اینكه برق در خوزستان نقش بسیار حیاتی تری در زندگی مردم ایفا می كند اظهار داشت: در این راستا دولت توجه ویژه ای به توسعه صنعت برق در استان خوزستان دارد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا محمدحسن متولی زاده روز پنجشنبه در آیین افتتاح ۹ پروژه صنعت برق خوزستان به صورت ویدئو کنفرانس از طرف رئیس جمهوری اضافه کرد: از سال ۹۲ تا حالا علاوه بر بهره برداری از چندین نیروگاه بزرگ با ظرفیت بیش از ۱۸۰۰ مگاوات بیش از ۶۱ هزار میلیارد ریال در شبکه های انتقال و توزیع استان سرمایه گذاری شده است.
وی اضافه کرد: امروز هم با دستور رئیس جمهوری ۹ پروژه بزرگ در هفت شهرستان خوزستان شامل پست ها و خطوط توزیع و نیروگاه تولید پراکنده حرارتی، خورشیدی و برق آبی کوچک با مجموع سرمایه گذاری ۱۱ هزار میلیارد ریال بهره برداری شد.
مدیرعامل توانیر بیان کرد: بیش از ۸۰ درصد سرمایه گذاری انجام شده برای اجرای این طرح ها از طرف بخش خصوصی انجام شده است.
وی در اامه به بیان چند شاخص که سبب افزایش راندمان و کیفیت صنعت برق خوزستان شده پرداخت و اظهار داشت: از سال ۹۲ تا حالا بیش از ۴۳۰ هزار مشترک جدید در استان خوزستان برقدار شدند و بیش از ۲۵ درصد تعداد مشترکان این استان بالا رفته است.
متولی زاده بیان کرد: از سال ۹۲ تا حالا با سرمایه گذاری انجام شده تلفات برق در استان خوزستان بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته که سهم بسیار موثری در کاهش تلفات برق در شبکه سراسری کشور داشته است.
مدیرعامل شرکت توانیر در ادامه اضافه کرد: با سرمایه گذاری و اقدامات انجام شده برای مقاوم سازی شبکه های برق خوزستان در مقابل ریزگردها خوشبختانه پایداری و کیفیت برق به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
وی با اعلان اینکه در امتداد سیاست های دولت خدمات غیرحصوری در استان کامل شده و مردم استان برای خدمات نیاز به مراجعه به ادارات ندارند در پاسخ به سوال رئیس جمهوری درباب بارندگی های کم و گردو غبار و قطعی برق در سالهای گذشته در خوزستان اضافه کرد: اقدامات بسیار موثری دراین زمینه انجام شد و نخستین اقدام در این راستا توسعه ناوگان شست و شوی تجهیزات برق بود.
متولی زاده اظهار داشت: قبلا ۲ دستگاه شست و شوی تجهیزات برق در خوزستان در زمان حادثه فعال بود اما امروز تعداد آنها به ۴۷ دستگاه فعال افزایش یافته است و بزرگترین ناوگان شست و شوی تجهیزات برقی در استان خوزستان وجود دارد.
وی اشاره کرد: حجم عایق بندی و تجهیزات شبکه برق بیش از ۷۰۰ درصد بالا رفته است همین طور راه اندازی شبکه های عایق گازی که در مقابل ریزگردها مقاوم هستند توسعه بسیار زیادی در استان خوزستان داشته است.
وی گفت: بیش از ۷۷۰۰ کیلومتر از شبکه های هوایی به کابل های خودنگهدار تبدیل گشته اند و این اقدام ها منجر به کاهش ۸۰درصدی خاموشی در استان خوزستان شده است.
پنج نیروگاه مقیاس کوچک و تجدیدپذیر در شهرهای اهواز، اندیمشک، شوش و آغاجری به ظرفیت ۶۱ مگاوات و چهار پروژه خط انتقال و شبکه فوق توزیع برق امروز با حضور رئیس جمهوری بوسیله ویدئو کنفرانس راه اندازی شد.منبع:

1399/09/13
12:23:12
5.0 / 5
579
تگهای خبر: خدمات , شركت , صنعت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1401