لایحه بودجه ۱۴۰۰،

بودجه وزارت ارتباطات در سال آینده چقدر است؟

بودجه وزارت ارتباطات در سال آینده چقدر است؟

تجهیزات جانبی: در لایحه بودجه سال 1400، دولت برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود 3810 میلیارد تومان در نظر گرفته که شامل 687 میلیارد تومان در بخش هزینه ای (جاری) و 3123 میلیارد تومان در بخش تملک دارایی های سرمایه ای (عمرانی) می شود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری، امروز (۱۲ آذرماه) لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، دولت برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود ۳۸۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته که شامل ۶۸۷ میلیارد تومان در بخش هزینه ای (جاری) و ۳۱۲۳ میلیارد تومان در بخش تملک دارایی های سرمایه ای (عمرانی) می شود. این در شرایطی است که سال قبل برای این وزارتخانه ۳۶۳۷ میلیارد تومان در بودجه در نظر گرفته شده بود.
بودجه مصوب اختصاص یافته به بخش هزینه ای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۹، ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که این عدد در بودجه سال ۱۴۰۰، ۶۸۷ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. همین طور در بخش تملک دارایی های سرمایه ای، بودجه مصوب در سال ۱۳۹۹، ۳۱۱۳ میلیارد تومان بوده که این عدد در سال ۱۴۰۰ به ۳۱۲۳ میلیارد تومان افزایش یافته است
این بودجه شامل تامین و توسعه زیرساخت های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه کاربردها و خدمات بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه زیرساخت ها، خدمات، کاربردها و مدیریت بخش فضایی، تنظیم، نظارت، اعمال مقررات و مدیریت بهینه سازی منابع کمیاب بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه زیرساخت اقتصاد دیجیتال و کسب وکارها، آموزش تخصصی فناوری های دیجیتال، تامین و توسعه تکنولوژی های جدید فضایی و دیجیتالی، برنامه پژوهش و راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات، برنامه تجاری سازی ارتباطات و فناوری اطلاعات و برنامه توسعه فن آفرینی ارتباطات و فناوری اطلاعات می شود.

۱۴۰ میلیارد تومان برای پیشرفت حوزه ارتباطات
همین طور برمبنای تبصره ۱۸ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، به شرکت های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود تا با تایید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا مبلغ ۱۴۰۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی خود و برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر، ایجاد کارور (اپراتور)های ارائه کننده خدمات الکترونیکی در کلیه بخش ها، پشتیبانی از طرح (پروژه)های توسعه ای اشتغال آفرین و یا صادرات کالا و خدمات در این بخش توسط بخش های خصوصی و تعاونی به صورت وجوه اداره شده بر طبق بخشنامه ای که با پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد، اختصاص دهند و مابه التفاوت نرخ سود را از محل آن پرداخت کنند.
همین طور به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود بوسیله سازمان توسعه ای و شرکت های تابعه خود در چار چوب ماده ۲۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت بمنظور انجام طرح (پروژه)های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی ازجمله موضوع ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه اقدام نماید. منابع مورد نیاز جهت سرمایه گذاری بخش دولتی تا مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و منابع داخلی شرکت های تابعه با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تامین می شود.
منبع:

1399/09/14
12:26:47
5.0 / 5
786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403