تلاش میلیاردر هندی برای حذف نسل دوم شبكه تلفن همراه

تلاش میلیاردر هندی برای حذف نسل دوم شبكه تلفن همراه

تجهیزات جانبی: موکش آمبانی، میلیاردر هندی از دولت هند خواست به راه اندازی نسل پنجم شبکه تلفن همراه و برچیدن نسل دوم قدیمی شتاب ببخشد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، موکش آمبانی، ثروتمندترین شخص آسیا و رئیس هیات مدیره شرکت ریلاینس اینداستریز در سخنانی در کنگره موبایل هند اظهار داشت: حداکثر ۳۰۰ میلیون مشترک تلفن همراه در هند همچنان در دوران نسل دوم تلفن همراه مانده اند. من به شما اطمینان می دهم که جیو در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ پیشگام انقلاب ۵G در هند خواهد بود. نسل دوم شبکه های همراه هند توسط شرکتهای رقیب شامل بهاراتی ایرتل و ودافون آیدیا اداره می گردند.

تلاش آمبانی برای تسریع راه اندازی شبکه تلفن همراه ۵G به شرکت ریلاینس جیو اینفوکام که در سال ۲۰۱۶ بخش مخابراتی را با جنگ تعرفه مختل کرد و الان با بیش از ۴۰۰ میلیون مشترک، بزرگترین اپراتور تلفن همراه هند است، برتری می بخشد. جیو بعنوان یک شبکه جدید برخلاف شرکتهای بهاراتی و ودافون آیدیا، کاربران تلفن همراه نسل دوم بی سیم را ندارد. آمبانی اغلب اعلام نموده که جیو آماده نسل پنجم است در صورتیکه رقیبان مقروض و ضررده این شرکت انجام چنین سرمایه گذاریها را دشوار خواهند یافت.

سونیل میتال، میلیاردر هندی که بهاراتی ایرتل را در کنترل دارد، در همین رویداد اعلام نمود که هند ظرف دو تا سه سال آینده برای ۵G آماده خواهد بود.

آمبانی خواهان ضریب نفوذ بیشتر و دسترسی پذیری راحتتر تلفنهای هوشمند شد و اظهار داشت: اقدامات سیاستی فوری برای تضمین امکان تهیه تلفنهای هوشمند توسط افراد محروم لازم است.

ریلاینس اینداستریز در ژوییه با گوگل قراردادی منعقد کرد که به سبب آن این زیرمجموعه آلفابت ۴.۵ میلیارد دلار سرمایه گزاری نموده و در ابتکارهای فناوری با این شرکت هندی همکاری می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، ریلاینس اینداستریز از تامین کنندگان داخلی خواسته است ظرفیت تولید تلفن هوشمند در هند را در دو سال آینده به ۲۰۰ میلیون دستگاه بالا برند. این شرکت سرگرم مذاکره با شرکتهای مونتاژ برای تولید مدلی از تلفن جیو است که با آندروید گوگل کار می کند و حدود ۴۰۰۰ روپیه (۵۴ دلار) قیمت خواهد داشت.
1399/09/19
17:42:33
5.0 / 5
1010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403