مهیا شدن آمریكا برای تحریم SMIC و ده ها شركت چینی دیگر

مهیا شدن آمریكا برای تحریم SMIC و ده ها شركت چینی دیگر

به گزارش تجهیزات جانبی آمریکا آماده تحریم شرکت نیمه رسانای SMIC و ده ها شرکت چینی دیگر می شود.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، به دنبال انتشار این خبر که به نقل از منابع آگاه بود، ارزش سهام شرکت SMIC که بزرگترین تراشه ساز چین است، در معاملات بعدازظهر جمعه هنگ کنگ ۴.۳ درصد سقوط کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مقرر است حدود ۸۰ شرکت و مجموعه در رابطه با آنها را به فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا اضافه کند. این شرکتها به شرکتهایی نظیر هواوی در این فهرست خواهند پیوست که دسترسی آنها به فناوری آمریکایی را محدود می کند.

شرکتهایی نظیر هواوی و SMIC در میانه وخامت روابط میان دو اقتصاد بزرگ جهان بر سر مسائل مختلف از تجارت گرفته تا شیوع ویروس کرونا گرفتار شده اند. انتظار می رود ترامپ پیش از این که جو بایدن قدرت را تحویل بگیرد، تحریمهای بیشتری ضد شرکتهای بزرگ چینی وضع کند.

شرکت SMIC که در شانگهای مستقر است، در قلب تلاش چین برای ساخت یک صنعت نیمه رسانا در سطح جهانی و کاهش وابستگی به فناوری آمریکایی قرار دارد. واشنگتن به نوبه خود تلاش چین را تهدیدی ژئوپلیتیکی قلمداد می کند. اضافه شدن شرکتهای چینی به فهرست سیاه آمریکا با محروم کردن آنها از فناوری مورد نیازشان، بلندپروازیهای بلندمدتشان را تهدید می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، چین در واکنش به سرکوبی آمریکا می خواهد در برنامه پنج ساله بعدی خود حمایت گسترده ای از نسل سوم نیمه رساناها فراهم آورد تا خودکفایی داخلی در تولید تراشه ها را افزایش دهد. انتظار می رود شرکت SMIC که مورد حمایت صندوق سرمایه گذاری صنعت مدار یکپارچه چین، صندوق سرمایه GIC سنگاپور و سازمان سرمایه گذاری ابوظبی قرار دارد، نقش مرکزی را در این اقدامات ایفا کند.
1399/09/29
14:45:25
5.0 / 5
636
تگهای خبر: شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403