معاون وزیر تعاون:

۲ میلیون نفر در صنایع خلاق كشور فعال می باشند

۲ میلیون نفر در صنایع خلاق كشور فعال می باشند

به گزارش تجهیزات جانبی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون اظهار داشت: طبق ارزیابی های انجام شده 2 میلیون نفر در صنایع خلاق کشور فعال می باشند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «عیسی منصوری» در مراسم رونمایی از پلت فرم نمایشگاه های مجازی فرهنگ و هنر ایران، اظهارداشت: دولت موظف به دخالت در بخش خصوصی نیست، رویکرد این است که به شکل گیری بازار کمک کرده و ناکارآمدی های آن رفع گردد.
وی با اشاره به اینکه این مداخله و شکل گیری بازار باید به شکلی باشد که همه بازیگران بتوانند نقش خودرا به خوبی ایفا کنند، اشاره کرد: در این مجموعه همه نقش ها باید به صورت متصل دیده شود.
معاون وزیر تعاون بیان کرد: بازدیدهای میدانی و تحلیل های کلی حکایت از آن دارد که بازارهای شکل نیافته یا ناقص در حوزه فرهنگ و هنر وجود دارد، بدین سبب هنرمندان از مزایای اقتصادی این حوزه ها بهره مند نیستند یا بهره مندی اقتصادی در این عرصه ها منسجم یا نظام یافته نیست.
وی اشاره کرد: مدیریت منظومه فرهنگی، تمدنی و هنری سبب می شود که همه بازیگران نقش خودرا در آن به خوبی ایفا کنند.
منصوری با اشاره به اینکه متعلقات بازارهای مالی در صنعت هنر دیده نشده است، اضافه کرد: در صورتیکه صنعت به صورت دانش بنیان رو به جلو حرکت می کند، در بخش صنعت هنر مزیت های مورد نظر ایجاد نشده است.
وی اشاره کرد: به جهت اینکه بخواهیم متعلقات این دوره که همان موج چهارم صنعت شمرده می شود و فرهنگ و هنر اصیل خودرا به جهانیان بشناسانیم باید از منظر فرهنگی و اقتصادی، بنیادهایی را ایجاد نماییم که از درون بخش خصوصی پیدا شده و این نقش ها را بر عهده گیرند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون اظهار داشت: در کشور نگاه کاملا سنتی به هنر به نگاه صنعتی تغییر کرده است و چون دوره صنعتی متعلقات خاص خودرا دارد باید نگاه بازارها و خدمات مالی نیز باید مد نظر قرار گیرد.
وی با اشاره به شکل گیری فضای جدید در حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد: در این فضا باید بستری فراهم گردد تا مصرف کننده به صورت آنلاین هنرمندان را در تولید محصولات هنری همراهی کند.
منصوری با تاکید بر لزوم فراهم کردن بستر برقراری ارتباط واقعی و معنادار بین تولید کننده و مصرف کننده آثار هنری و فرهنگی اشاره کرد: در صورت فراهم شدن این بستر، احساس واقعی از هنرمند به استفاده کننده آثار هنری منتقل می شود.
وی به ضرورت استفاده از ابزارهای بلاک چین و هوش مصنوعی در این عرصه اصرار کرد و اضافه کرد: افراد در انتهای این زنجیره که همان مصرف کننده هستند باید در نهایت متوجه شوند که این محصول دارای اصالت بوده، کپی رایت و حقوق تولید کننده و هنرمند صاحب این هنر در آن رعایت شده است.
منصوری صریح کرد: از طرف دیگر هنرمندان باید ظرفیت پاسخگویی به این بازار بزرگ را فراهم آورند و با رعایت اصالت ها، قواعد بازی، ملاحظات فنی و تکنولوژی در این عرصه می توان ظرفیت های روزآمد در این عرصه را گسترش داد.
منصوری با اشاره به اینکه وزارت تعاون مسئول کارآفرینی و توسعه اشتغال در کشور است، اضافه کرد: از منظر کارآفرینی در حوزه صنایع خلاق هنری می توان انتظار تولید محصولات خوبی را در این عرصه داشت و اشتغال خوبی نیز ایجاد می شود که نه فقط هنرمندان، بلکه کارکنان حوزه فرهنگی و هنری نیز از مزایای آن استفاده خواهند برد.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری هفته گذشته در مسافرت به اراک اعلام نمود که یک هزار شرکت در حوزه صنایع خلاق دارد که در بخش های متنوع فعالیت می نمایند و ستاد راهبردی برای صنایع خلاق پیش بینی شده تا فعالیت در این بخش را مدیریت کند.
صنایع خلاق بعنوان صنایعی که خلاقیت علمی، هنری، اقتصادی و فناورانه را در بر می گیرد دارای جایگاه ویژه ای در اقتصاد کشورهاست. تا حدود ۲۰ سال پیش، مفاهیم صنایع خلاق و اقتصاد خلاق وجود نداشتند، اما امروزه بعنوان بخش پویا، مهم و در حال رشد اقتصاد جهانی به شمار می آیند. با این وجود، رشد و توسعه صنایع خلاق مستلزم وجود سرمایه، مهارت های کارآفرینی، زیرساخت های لازم و همین طور قوانین مالکیت فکری است.منبع:

1399/10/01
14:15:03
5.0 / 5
608
تگهای خبر: ابزار , تكنولوژی , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403