بهترین گزینه های سرمایه گذاری در بورس با نگاه میان مدت و بلندمدت

بهترین گزینه های سرمایه گذاری در بورس با نگاه میان مدت و بلندمدت

به گزارش تجهیزات جانبی یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: برای سرمایه گذاری با یک ریسک منطقی و بازدهی مناسب می توان صنایع بانکی، پالایشگاهی و بعضی از نمادهای گروه فلزات اساسی را معرفی نمود، این گروه ها با یک ریسک منطقی بازدهی خوبی را به همراه خواهند داشت.


به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری بازارسرمایه ایران، ولید هلالات به بررسی روند این روزهای بازار و دلیلهای معاملات هیجانی امروز پرداخت و اظهار داشت: بازار سهام ریزشی را در ماه های گذشته تجربه کرد، اما در ۶ هفته گذشته توانست خودش را به تعادل برساند، براین اساس خیلی از نمادها توانستند بازدهی های متفاوتی در طول این مدت داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه چند اتفاق مختلف موجب شد ذهن بازار درگیر شود، اظهار داشت: این در حالیست که شرایط بنیادی پیرامون بازار خوب است؛ قیمت کامودیتی ها در ماه های گذشته به شدت بالا رفته است، تزریق واکسن کرونا در دنیا شروع شده و این مساله نگرانی ها را از بحران اقتصاد جهانی کاهش داده است؛ همین طور رشد نرخ جهانی نفت را شاهد می باشیم و حتی در داخل می توان به کاهش ریسک های سیاسی امید داشت اما چند مورد به شدت سرمایه گذاران بورسی را نگران کرد.
هلالات توضیح داد: شاخص کل در محدوده ۱.۵ میلیون واحد بود که سرمایه گذاران حقوقی و نهادی مبادرت به عرضه های پرحجم کردند که موجب ترس شدیدی در کلیت بازار شدند.
این کارشناس بازار سرمایه اشاره کرد: مشکل اساسی این است که حقوقی های نهادی بدهی های سنگینی دارند، بطور مثال صندوق های سرمایه گذاری معوقات حقوق کارکنان را از فروش سهام تهیه می کنند و ۵۰ میلیون سهامدار عدالت این روزها تحت تاثیر عرضه های حقوقی های نهادی هستند.
آثار سوء شایعات بی اساس
وی با اشاره به آثار سوء شایعات بی اساس در بازار اظهار داشت: شاید با شایعات نشود جنگید، اما می توان با رفتارهای درست در تابلو معاملات شایعات را رد کرد. حقیقی ها با نگاه کردن به تابلو می توانند نگرانی های خودرا کم کنند. امروز حقوقی های نهادی نه فقط به بازار کمک نکردند بلکه با عدم حضور خود به شایعات دامن زده و ترس را بیشتر می کنند.
هلالات پیرامون دلیلهای فشار فروش شدید در بازار حتی در بین سرمایه گذارانی که با ضرر روبرو شده اند، اما حاضرند با وجود زیان در اصل سرمایه خود مبادرت به فروش کنند، اظهار داشت: تعداد افرادی که امروز برمبنای چارت های قیمتی و نمودار تکنیکالی در بازار فعالیت می نمایند، افزایش یافته؛ در این شرایط وقتی برمبنای قیمت معاملات انجام می شود، از دست رفتن حمایت ها و اعداد رند قیمتی، موجب فشار فروش و افزایش عرضه ها می شود که چنین رفتارهایی بیشتر هیجانی است.
صنایع برتر کدامند؟
این کارشناس بازار سرمایه درباب معرفی بهترین گزینه های سرمایه گذاری با نگاه میان مدت و بلندمدت اظهار داشت: برای سرمایه گذاری با یک ریسک منطقی و بازدهی مناسب می توان صنایع بانکی، پالایشگاهی، فولاد و متانولی ها از گروه پتروشیمی را معرفی نمود. این گروه ها با یک ریسک منطقی، بازدهی خوبی خواهند داشت البته ممکنست برخی صنایع دیگر با ریسک های بسیار بالاتر، سودهای بالاتری داشته باشند.
توصیه به سهامداران
وی در آخر خطاب به سرمایه گذاران اظهار داشت: همیشه برآیند راهبردی خودرا به شکلی طراحی کنید که همه تحلیل ها در کنار هم قرار بگیرد تا با حداقل ریسک، بازدهی معقولی داشته باشید.
هلالات اشاره کرد: سرمایه گذار باید بداند که سهم را در چه قیمتی بخرد و همین طور وقتی قصد فروش سهم در قیمت بالاتر را دارد در نظر بگیرد آیا خریدار وجود دارد یا خیر، بازار سرمایه یک موجود زنده است و همیشه فرصت برای جبران وجود دارد پس عجولانه رفتار نکنید.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) ۴۳ هزار ۶۸۲ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۳۵۴ هزار واحد رسید.منبع:

1399/10/13
23:10:23
0.0 / 5
679
تگهای خبر: تجربه , طراحی , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403