اختصاصی تجهیزات جانبی؛

توسعه خطوط انتقال برق در سیستان و بلوچستان سه برابر متوسط كشوری است

توسعه خطوط انتقال برق در سیستان و بلوچستان سه برابر متوسط كشوری است

به گزارش تجهیزات جانبی ایرنا- مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان اظهار داشت:  در دولت یازدهم و دوازدهم توسعه خطوط انتقال برق در کشور به صورت متوسط هشت درصد بوده که این میزان در استان ۲۲ درصد و سه برابر متوسط کشوری بوده است.


علیرضا پرنده مطلق روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به اینکه در کشور ظرفیت پست های انتقال افق توزیع ۳۱ درصد بوده که این میزان در سیستان و بلوچستان ۵۵ درصد است اظهارداشت: این نشان داده است که صنعت برق در مبحث توسعه شبکه برق استان فعالیتهای موثری را انجام داده است.
وی با اشاره به اینکه در اختیار قراردادن برق مطمئن و پایدار از وظایف صنعت برق است اضافه کرد: سیستان و بلوچستان تنها ۲.۷ درصد بار کشور را دارد و این درحالیست که حدود ۱۰ درصد خطوط انتقال کشور در آن قرار دارد که منظور از خطوط انتقال همان دکل های بین شهرهاست.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه یک دکل حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان برای صنعت برق هزینه دارد افزود: به صورت مثال یک دکل ۶۳ کیلو ولت حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰میلیون تومان هزینه خواهد داشت.
وی بیان نمود: مصرف برق در سیستان و بلوچستان ۲.۷ کشوری بوده اما تولید آن ۱.۹ است یعنی در بخش تولید برق کمبود بخصوص در ناحیه شمالی استان داریم و بهترین اقدام برای جبران این کمبود انرژی های تجدیدپذیر است.
پرنده مطلق ضمن اشاره به ظرفیت سیستان و بلوچستان برای تولید برق از باد و خورشید اظهارداشت: منطقه میل نادر تا آخر سالجاری ۵۰ مگاوات توربین بادی خواهد داشت این در حالیست که زیرساخت های ساخته شده در آن برای یکهزار مگاوات است.
وی ضمن اشاره به اینکه دولت در جهت کاهش ریسک سرمایه گذاری و افزایش سودآوری اقداماتی را در حوزه انرژی های تجدیدپذیر انجام داده خاطرنشان کرد: نیروگاه بادی در منطقه میل نادر ساخته و انرژی آن به صورت ارزی خریداری می شود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان افزود: برای اولین بار در کشور مقرر است مناقصه ای برگزار که خرید انرژی از نیروگاه بادی به صورت ارزی صورت گیرد، از این دست اقدامات در برنامه های کاری وزارت نیرو برای پشتیبانی از انرژی های تجدیدپذیر قراردارد.منبع:

1399/10/29
11:08:48
0.0 / 5
952
تگهای خبر: شركت , صنعت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403