رئیس كل بیمه مركزی:

خوزستان جایگاه خوبی در استفاده از بیمه ندارد

خوزستان جایگاه خوبی در استفاده از بیمه ندارد

رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: خوزستان در بخش بیمه ای و استفاده از مزایا و حمایت های بیمه بسیار ضعیف است و جایگاه خوبی ندارد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا غلامرضا سلیمانی امیری روز جمعه در نشست رئیس کل بیمه مرکزی با مدیران و استانداری خوزستان و مدیران صنعت در سرسرای استانداری بیان کرد: هنوز فرهنگ استفاده از بیمه در خوزستان نهادینه نشده است.
وی افزود: متاسفانه ۲۰ درصد تخلفات و سوانح ساختگی است و فرد با یک حادثه ساختگی از بیمه خسارت دریافت می کند حال آنکه این هزینه پول ملت است.
سلیمانی امیری بیان کرد: طرحی به صورت پایلوت در استان قم برای شناسایی این تخلفات انجام داده و موفق بودیم و آمادگی انجام این طرح را در استان خوزستان داریم.
وی ادامه داد: همانگونه که بیمه شخص ثالث الزامی است لازم است بیمه منزل و ساختمانی نیز الزامی شود.
رئیس کل بیمه مرکزی اظهارداشت: خوزستان در بخش خسارت به منازل مسکونی و ساختمانی به سبب بارش باران و آبگرفتگی گرفتار خسارت های زیادی شد.
وی ادامه داد: در این شرایط به صورتی دولت بدهکار و مردم طلبکار شدند و خسارت های جبران ناپذیری به مردم و دولت پرداخت گردید.
سلیمانی امیری بیان کرد: صندوق دیگری در بیمه با عنوان جبران خسارت های بدنی داریم، در تصادفات سرنشینان خسارت های زیادی را متحمل می شوند و گرفتار مشکلات فراوان می شوند.
وی ادامه داد: متاسفانه میزان خسارت پرداختی در خوزستان در هنگام حوادث از میانگین کشوری بالاتر است.
رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به اجرای طرح بیمه ای در بیمه ایران اظهار داشت: در تصادفات با خسارت های زیر ۳۰ میلیون ریال فرد حادثه دیده می تواند با ارسال عکس خسارت در کمتر از نیم ساعت هزینه و خسارت بیمه خودرا دریافت کند.
وی ادامه داد: این طرح در تهران و خوزستان انجام شده و بیمه تمایل دارد برای انجام سایر طرح ها به صورت پایلوت در استان گام بردارد.
دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران نیز در این جلسه بیان کرد: بازسازی خانه ها بر اثرحوادث وظیفه دولت ها نیست و در هیچ جای دنیا این کار صورت نمی گیرد.
محمد کریمی اضافه کرد: جهت استفاده و پوشش بیمه ای منازل مسکونی لازم است مسئولان استان نیز همکاری کنند.
وی با اشاره به طرح بیمه در استان های مرزی اضافه کرد: برای استانی همچون خوزستان که مرزی هستند و با کشورهای همسایه مراوده دارند برای تردد و ورود مسافران به استان طرح بیمه مسافران را داریم که می توان از این طرح بهره برد.
کریمی اظهار داشت: تا ۱۲ سال قبل تعداد زندانیان براثر خسارت های تصادفات بالا بود اما با پوشش بیمه ای در تصادفات این رقم بسیار کاهش یافته است.
رییس کل بیمه مرکزی در سفری سه روزه به خوزستان چند طرح را افتتاح می کند ودر چند نشست حضور خواهد داشت.


1399/11/10
23:27:06
0.0 / 5
818
تگهای خبر: صنعت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403