در نخستین نمایشگاه مجازی صورت می گیرد

معرفی توانمندی های تولیدی و صادراتی فعالان اقتصادی

معرفی توانمندی های تولیدی و صادراتی فعالان اقتصادی

تجهیزات جانبی: بگفته رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات، نمایشگاه مجازی ایران می تواند با حذف محدودیت های مکانی و زمانی سبب کاهش هزینه های بازاریابی و تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات فعالان اقتصادی در سراسر جهان می شود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، اولین نمایشگاه مجازی از توانمندی های تولیدی و صادراتی فعالان اقتصادی کشور با حمایت بخش خصوصی و دولتی از پنجم تا بیستم اسفندماه سال جاری برگزار می گردد.
در این راستا محمدرضا طلایی - رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران- در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه ابزارهای فناورانه در دوره شیوع ویروس کرونا به کمک کسب وکارها آمده است، اظهار داشت: بهره بردن از این ابزراها سبب می شود تا معرفی شایسته ای از توانمندی های فعالان اقتصادی کشور در بخش های مختلف صورت بگیرد که این مساله نیز سبب می شود شرایط اقتصادی سخت بنگاه ها رفته رفته رو بهبودی جلو برود.
وی با اعلان اینکه حرکت به سمت استفاده از تکنولوژی های جدید سبب زنده ماندن کارهای اقتصادی خواهد شد، عنوان کرد: سرعت استفاده از فناوری اطلاعات بواسطه شیوع ویروس کرونا در ضمن یک سال تا جایی بالا رفت که کسب وکارهای سنتی صرف سبک کسب وکار خودرا تغییر دادند.
رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران اظهار داشت: اتفاقی که در این دوره رخ داد، فرهنگ سازی استفاده از فضای مجازی را که ممکن بود سال ها به طول بیانجامد، تسریع کرد. به شکلی که شاهد برگزاری وبینارها، جلسات آنلاین و دوره های آموزش آنلاین بودیم. حتی سیستم آموزشی دانش آموزان هم به همین سمت پیش رفته و هنوز هم ادامه دارد.
طلایی با بیان این مطلب اظهار نمود: در این راستا اتاق تجاری ایران و اتاق تجاری تهران با ابتکار عمل مبادرت به برگزاری بزرگترین نمایشگاه مجازی کرده اند. این نمایشگاه از ۵ تا ۲۰ اسفند ماه و در بخش های تجاری و تجارت، صنعت، معدن، دانش بنیان، خدمات و نشر دیجیتال انجام می شود.
این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران به مزیت های این نمایشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: نمایشگاه مجازی ایران می تواند با حذف محدودیت های مکانی و زمانی سبب کاهش هزینه های بازاریابی و تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات فعالان اقتصادی در سراسر جهان خواهد شد.
وی با اعلان اینکه بازدید از این نمایشگاه رایگان است، اشاره کرد: باتوجه به استقبال و هماهنگی های به وجود آمده با سفارتخانه های ایران در خارج از کشور، سفارتخانه سایر کشورها در ایران و اتاق های مشترک تجاری، بازدیدکنندگان خارجی نیز می توانند از آخرین دستاوردهای بنگاه های ایرانی در این نمایشگاه باخبر شوند. این مساله می تواند گامی مهم برای توسعه صادرات غیرنفتی باشد.
منبع:

1399/11/15
18:15:28
0.0 / 5
542
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403