گزارشی از رونمایی از طرح ها و محصولات جدید؛

گام بلند شستا برای تحقق جهش تولید و قطع وابستگی به خارج

گام بلند شستا برای تحقق جهش تولید و قطع وابستگی به خارج

ده ها طرح و محصول جدید امروز (شنبه) توسط شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی رونمایی شد که با راه اندازی آنها، گام بلندی برای جهش تولید و قطع وابستگی به خارج برداشته شد که البته مدیرعامل شستا با تاکید بر اینکه این اختتام راه نیست، قول داد: هر 45 روز برنامه های جدید افتتاح را تکرار نماییم.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) عصر امروز (شنبه) از ۲۰۰ محصول جدید در بخش های مختلف رونمایی نمود که تولید آنها ده ها میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه دارد.
۴۶ محصول از این تولیدات و طرح ها، برای نخستین بار در کشور رونمایی شدند. همین طور ۱۶ پروژه توسعه ای نیز به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان نیز به صورت ویدئو کنفرانس راه اندازی شد.
شریعتمداری: افتتاح این پروژه ها شعار جهش تولید را پوشش می دهد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه رونمایی از محصولات جدید و افتتاح پروژه شستا در این مراسم اظهار داشت: امروز از ۱۶۸ محصول جدید شستا رونمایی می شود که ۴۰ محصول در طول سال ۹۹ تولید شده برای نخستین بار است که تولید شده است و بقیه نیز برای نخستین بار است که در شستا تولید می شود.
«محمد شریعتمداری» اضافه کرد: این محصولات ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشت و شامل داروهای دامی، مواد اولیه و مکمل های دارویی است و به تنوع محصولات دارویی کمک می نماید.
وزیر تعاون اظهار داشت: افتتاح این پروژه ها شعار جهش تولید را پوشش می دهد و کمک می نماید تا بیماران هزینه کمتری را متقبل شوند.
وی درباره حذف دفترچه تامین اجتماعی اظهار داشت: زیر ساخت های لازم برای حذف دفترچه تامین اجتماعی فراهم شده و در دهه اول اسفندماه حذف می شود تا تمام بیمه شدگان تامین اجتماعی و طرف های قرارداد بدون دفترچه مراجعه کنند و از خدمات بهره مند شوند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: استفاده از جوانان در عرصه مدیریت های مختلف، اکسیر شفابخش کشور است. باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری جمع کثیری از جوانان اثربخش در عرصه های مدیریتی در دولت دوازدهم استفاده کردیم.
تکرار برنامه های افتتاح در هر ۴۵ روز
مدیرعامل شستا نیز در آیین رونمایی از محصولات جدید و افتتاح پروژه شستا اظهار داشت: سال کاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در خرداد ماه تمام می شود که پیش بینی شده در سال آینده به سود ۳۲ هزار میلیارد تومان دست پیدا نماییم.
«محمد رضوانی فر» با اعلان اینکه برمبنای وعده ای که دادیم هر ۴۵ روز برنامه های افتتاح را تکرار می نماییم، اضافه کرد: امروز فقط نیمی از طرح ها و محصولات جدید ارائه شدند و در سال جدید این روند را ادامه خواهیم داد.
مدیرعامل شستا با اعلان اینکه از شروع سال جاری ۳۳ پروژه به ارزش یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید، اما به سبب پراکندگی و شیوع ویروس کرونا بدون برگزاری مراسمی به چرخه اقتصادی اضافه شدند.
رضوانی فر با اعلان اینکه ۸۰ پروژه به ارزش یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان طی ماه های آتی افتتاح می گردد، اشاره کرد: ۲۵۶ پروژه به ارزش ۴۰ هزار میلیارد نیز در حال انجام می باشد.
به گفته وی، با حفظ اصول سرمایه گذاری از این پس تمرکز را بر مناطق کم برخوردار و سابقه حضور کمتری در آنها داشتیم معطوف کرده ایم.
مدیرعامل شستا با اعلان اینکه سود خالص این شرکت در آخر خردادماه سال ۹۸ چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود، اشاره کرد: امسال این رقم به ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید و پیش بینی شده تا در خردادماه ۱۴۰۰ به ۳۲ هزار میلیارد تومان سود دست پیدا نماییم.
رضوانی فر با اعلان اینکه ۴۰ شرکت زیان ده را به کمتر از ۶ شرکت تعدیل کرده ایم، اظهار داشت: هم اکنون ۱۶۰ شرکت سود ده هستند.
وی اشاره کرد: امسال ۱۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه شرکت های زیر مجموعه داشتیم.
تولیدات جدید شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک
شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک از شرکت های تابعه شستا از کیسه هوا (ایربگ) که برای نخستین بار در منطقه خاورمیانه تولید می شود، رونمایی نمود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک روز شنبه درباره فعالیت این شرکت به ایرنا اظهار داشت: این شرکت کامل ترین ماشین آلات برای تولید نخ تایرهای صنعتی در کشور را دارد هم اکنون تمام نیاز داخل را تامین و بیش از ۹۰ درصد سهم تولید نخ تایر در کشور را برعهده دارد.
«حسین صنعان بنیسی» اشاره کرد: طرح های مهمی را در کشور بهره برداری کردیم که کشور را از واردات محصول راهبردی بی نیاز نماییم.
وی اظهارداشت: با توجه به این که پارچه ایربگ (کیسه هوا) ۱۰۰ درصد وارداتی است تحقیقاتی انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که ظرفیت تولید در کشور وجود دارد اما تحریم های ظالمانه سبب شد که هیچ کشوری حاضر به انتقال تکنولوژی نشود.
صنعان بنیسی اظهار داشت: با تدابیر اندیشیده شده ظرف ۹ ماه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای تولید این پارچه ها جمع آوری کردیم و طبق پیش بینی ها در ماه های آتی این پروژه که پیش بینی می شد سه سال زمان نیاز دارد، افتتاح می شود.
وی درباره تولید گرانول پلی آمید نیز اظهار داشت: پلی آمید ۶۶ در مقابل حرارت مقاوم است و در صنعت تولید نخ تایر کاربرد دارد و این محصول تنها در هفت کشور تولید می شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک اظهار داشت: سال قبل با تکنولوژی داخلی و کمترین هزینه تولید پلیمرهای مهندسی ۶۶ که ماده اولیه تولید نخ تایر است را تولید کردیم و با این اقدام و نه فقط در بحث تولید نخ بی نیاز شدیم بلکه پلیمرهای مهندسی که ماده اولیه صنعت قطعه سازی است را نیز از واردات این مواد بی نیاز کردیم.
وی درباره رونمایی از تولید پارچه استخوان بندی تسمه نقاله نیز اظهار داشت: یکی از پروژه های راهبردی شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک، تولید پارچه استخوان بندی برای تولید تسمه نقاله در کشور است.
صنعان بنیسی اظهار داشت: ۱۰۰ درصد پارچه مورد استفاده در تسمه وارداتی بود و با سرمایه گذاری انجام شده و تلاش مهندسان داخلی تکنولوژی بومی آن راه اندازی و تاییدیه آن توسط تسمه سازان ستاندن شده و الان در تولید انبوه است.
افتتاح جایگاه سوخت
شرکت پرسی ایران گاز بعنوان یکی از زیرمجموعه های هلدینگ تاپیکو (متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی)، مجتمع تجاری خدماتی جایگاه عرضه سوخت پرسیران در شهر اهواز را افتتاح نمود.
مدیرعامل شرکت پرسی ایران گاز اظهار داشت: مجتمع تجاری خدماتی جایگاه عرضه سوخت پرسیران شهر اهواز با هدف برندسازی و صرفه جویی مصرف سوخت با ۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار راه اندازی شد.
«محمدرضا حدادی» اضافه کرد: شرکت پرسی ایران گاز با اهمیت ترین توزیع کننده گاز مایع کشور است و ۶۰ سال سابقه خدمت توزیع گاز مایع به خانواده هایی که دسترسی به انشعاب گاز ندارند را دارد.
وی افزود: شرکت پرسی ایران گاز ساخت جایگاه عرضه سوخت و حتی عرضه سوخت خودرو بوسیله مجاری مستقیم شرکت را در دستور کار قرار داد و ساخت نخستین جایگاه خدماتی عرضه سوخت خودرا در شهر اهواز اجرا کرد.
حدادی درباره این پروژه توضیح داد: مساحت مجتمع تجاری-خدماتی جایگاه عرضه سوخت پرسیران در شهر اهواز ۶ هزار و ۱۸۱ مترمربع است که ۲ هزار و ۷۸۶ مترمربع آن مساحت جایگاه سوخت گیری و سه هزار و ۴۱۵ مترمربع مساحت تجاری با ۱۱ باب مغازه است.
وی افزود: ظرفیت ذخیره سازی بنزین در این جایگاه ۱۸۰ هزار لیتر است که شامل ۱۳۵ هزار لیتر بنزین معمولی و مابقی بنزین سوپر است و ۲۰ نازل برای توزیع بنزین معمولی و ۶ نازل برای بنزین سوپر طراحی و آماده بهره برداری است.
بهره برداری از شرکت توزیع و پخش دارو
یک واحد توزیع و پخش دارو وابسته به سازمان تامین اجتماعی نیز امروز در قزوین به بهره برداری رسید.
برای تملک، تجهیز و راه اندازی این مرکز در قزوین که کار تامین و توزیع دارو در استان های قزوین و زنجان را برعهده دارد، ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری شده است. با بهره برداری از این واحد برای ۳۰ نفر بطور مستقیم اشتغالزایی شده است.
تامین داروی مورد نیاز بیمارستان های دولتی همچون کارهای این واحد علاوه بر تامین دارو برای بیمارستان ها، مراکز درمانگاهی و داروخانه ها بشمار می رود.
این واحد قادر به ذخیره سازی و توزیع پنج هزار قلم انواع دارو همچون داروهای مورد نیاز بیماران خاص و بیماران صعب العلاج است.
مدیرعامل شرکت شستا (سرمایه گذاری تامین اجتماعی) در این مراسم اظهار داشت: سامانه فروشگاه اینترنتی توزیع دارو با هدف دسترسی بهتر بیماران به داروهای مورد نیاز به راه افتاده است.
محمد رضوانی فر تصریح کرد: این سامانه نخستین و تنها فروشگاه اینترنتی صنعت پخش دارویی کشور است.
رونمایی از سامانه «سیمان یاب» برای ساماندهی بازار سیمان
از دیگر طرح هایی که امروز به بهره برداری رسید، سامانه سیمان یاب برای فروش داخلی سیمان و دسترسی سریع و صحیح به اطلاعات فروش بود.
سامانه سیمان یاب به آدرس www.cementonline.ir از شرکت های تابعه سیمان تامین (سیتا) در دسترس قرار گر فت.
مدیرعامل شرکت سیمان تامین (سیتا) با اشاره به مشکل توزیع و فروش سیمان به صورت سنتی در کشور، اظهار داشت: هلدینگ سیمان تامین بعنوان بزرگ ترین هلدینگ سیمانی کشور که ظرفیت ۳۰ درصد تولید و فروش کشور را دارد، نیازمند ایجاد بستر جدید برای تولید و فروش سیمان بود
«رضا جمارانیان» اضافه کرد: با تاکید وزیر تعاون و مدیرعامل شستا در خصوص ایجاد سامانه های شفافیت در زیرمجموعه های شستا، مجموعه هلدینگ سیمان تامین فعالیت خودرا برای ایجاد بستر مناسب نرم افزاری برای انجام این کار تدارک دید و از دی ماه سال جاری فروش آزمایشی توسط ۱۷ شرکت زیرمجموعه در سراسر کشور آغاز شد و بعد از انجام موفقیت آمیز از بهمن ماه، ۱۰۰درصد فروش ۱۷ شرکت زیرمجموعه کاملا در سامانه انجام می شود.
وی درباره مزایای این سامانه اظهار داشت: از مزایای عمده سیمان یاب می توان به تبدیل تجارت سنتی به الکترونیک، گسترش شبکه مویرگی، شفافیت فسادزدایی در حوزه فروش، ازبین بردن رانت در فروش سیمان و ایجاد نرخ یکسان برای خریداران و هماهنگی شرکت های تابعه، حذف رقابت های درون گروهی، جلوگیری از پولشویی و فرار مالیاتی اشاره نمود.
جمارانیان اضافه کرد: باتوجه به قیمتی که دولت برای محصول سیمان تعیین کرده است، پاکت ۵۰ کیلویی سیمان، ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان توسط تولیدکننده به عاملان فروش فروخته می شود، عاملان بعد از پرداخت هزینه حمل پاکت های سیمان را به قیمت های بالای ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان عرضه می کند و این تفاوت به نفع مصرف کننده و تولیدکننده نیست.
وی اظهار داشت: سامانه سیمان یاب این فرصت را می دهد که تولیدکننده محصولات خودرا بوسیله این سامانه بفروشند درخواست ما این است که وزارت صنعت شرایطی را فراهم آورد تا سیمان بوسیله این سامانه به مصرف کننده نهایی نیز فروخته شود، بدین سبب از واسطه بازی و دلال بازی جلوگیری می شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین اضافه کرد: سود تلفیقی مجموعه سیتا از ۴۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ به مبلغ ۳۷۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ رسید که ۳۲۵۰ میلیارد تومان رشد داشت.
وی اضافه کرد: با وجود مشکلاتی همچون قطع برق و گاز و افزایش هزینه حمل و افزایش قیمت تمام شده تولید سیمان تنها ۲۰ درصد افزایش قیمت سیمان توسط دولت تعیین شد اما با این وجود سود خالص تلفیقی شرکت امسال ۳۷۰۰ میلیارد تومان بود.
رونمایی از ۱۶۸ محصول دارویی جدید
شرکت سرمایه گذاری تامین (تیپکو) از شرکت های تابعه شستا از ۱۶۸ محصول دارویی جدید رونمایی نمود که ۴۰ دارو برای نخستین بار در کشور تولید می شود.
شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (TPICO) بزرگترین هلدینگ فعال در صنعت داروی کشور است که از سال ۱۳۸۲ در تمامی حوزه های زنجیره تامین دارو فعالیت داشته و بزرگترین مجموعه صادرکننده محصولات دارویی ایران است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپکو) درباب فعالیت این شرکت به ایرنا اظهار داشت: ۲۵ شرکت زیرمجموعه داریم که در حوزه های مختلف صنعت دارو فعالیت می نمایند.
«پویا فرهت» اضافه کرد: سال قبل ۱۳۰ محصول به سبد محصولات کشور افزوده شد که ۳۰ محصول برای نخستین بار در کشور تولید می شود و در سال اول ۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور ایجاد کردیم.
وی اظهارداشت: از شروع سال تا کنون ۱۶۸ محصول تولید کردیم که ۴۰ محصول برای نخستین بار است که در کشور تولید می شود. در این ۴۰ محصول، ۲۱ محصول نهایی و ۱۹ محصول برای نخستین بار تولید مواد اولیه داشته است.
مدیرعامل شرکت تیپکو اضافه کرد: محصولات تولیدی داروهای انسانی، دامی و مکمل های غذایی هستند و برخی از این محصولات داروهای کرونا است و توانستیم مواد اولیه این داروها که در پروتکل درمانی قرار دارد را تولید نماییم.
ارتقای سرعت اینترنت رایتل
شرکت خدماتی ارتباطی رایتل امروز (شنبه) از پروژه LTE۲۱۰۰ رونمایی نمود که با راه اندازی آن، سرعت اینترنت در یک هزار سایت در استان تهران از سرویس اینترنت ۴ به ۴.۵ ارتقا می یابد.
مدیرعامل شرکت خدماتی رایتل اضافه کرد: بزرگترین دستاورد پروژه این است که در شهر تهران که از لحاظ طراحی شبکه رادیویی موبایل، پیچیده ترین جغرافیا را دارد و به سبب فشردگی جمعیتی، اپراتورهای تلفن همراه در ساعت اوج مصرف با مشکل سرعت اینترنت مواجهند، این مشکل را برطرف کرده است.
«یاسر رضاخواه» اظهار داشت: متوسط سرعت اینترنت در طول شبانه روز ۱۶ مگابیت بر ثانیه است و ما سه برابر این میزان به مشترکین خدمات ارائه می نماییم که این امر سبب رضایت دانش آموزان در ساعت اوج استفاده سرویس مدارس آنلاین است.
وی با اشاره به اینکه دو اپراتور رقیب رایتل فشار بیشتر و افت کیفیت در طول این مدت داشتند، اشاره کرد: با ارتقا هزار سایت به ۴.۵ G سرعت دانلود ۱۱۳ درصد، آپلود ۱۰۰ درصد و ترافیک ۱۰۶ درصد افزایش یافته است.
رضاخواه اضافه کرد: سال قبل برای اولین بار ۱۰۰ میلیارد سوددهی داشتیم که باتوجه به شرایط فعلی برای امسال ۳۰۰ میلیارد برآورد سود شده است که به تحقق آن نزدیک هستیم.
۱۴ هزار میلیارد تومان سود تاپیکو در یک سال
رییس هیات مدیره تاپیکو امروز در این مراسم اظهار داشت: از فروش ۳۰ هزار میلیارد تومان محصولات و خدمات ۱۴ هزار میلیارد تومان سود خالص امسال به دست آمده است.
«حسین ابویی» در آیین رونمایی از محصولات جدید و افتتاح پروژه شستا، اشاره کرد: برمبنای عملکرد اثبات شده کدال امسال ۱۴ هزار میلیارد تومان سود خالص ناشی از ۳۰ هزار میلیارد تومان فروش محصولات و خدمات را داشتیم.
وی اشاره کرد: این ارقام نسبت به سال قبل در سود ۱۲۵ درصد و فروش ۱۶۳ درصد رشد را نشان میدهد.
رئیس هیات مدیره تاپیکو اضافه کرد: در امتداد انجام تعهدات دولت و مدیریت بازار ارز، تا نیمه بهمن ماه ۱۶۱ میلیون دلار تعهد ارزی داشتیم که بیش از این رقم و تا حدود ۱۸۰ میلیون دلار در سامانه نیما ارائه شد.
راه اندازی واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان
همچنین در مراسم امروز، واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان بعد از ۱۸ ماه با انجام تعمیرات ناشی از آتش سوزی به صورت ویدیو کنفرانس با حضور محمد شریعتمداری وزیر کار و رفاه اجتماعی بطور رسمی به بهره برداری رسید.
معاون تولید مجتمع پتروشیمی آبادان در این آیین اظهار داشت: واحد ۶۰۰ این مجتمع تیر سال ۹۷ در آتش سوخت و با ۲ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار، بازسازی و وارد مدار تولید شد.
کورش خیرآبادی اضافه کرد: عملیات تعمیر و بازسازی این واحد در ۱۸ ماه گذشته حدود یک میلیون نفر ساعت مداوم بدون هرگونه حادثه انجام شد.
واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان که در کوی مطهری (بریم) این شهر واقع شده کار تولید پی وی سی را انجام می دهد.
آتش سوزی در واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان در تیر سال ۹۷ موجب کشته شدن یک نفر و مصدوم شدن ۱۸ نفر دیگر شد.منبع:

1399/11/25
23:38:44
0.0 / 5
546
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403