معاون وزیر:

تقاضا برای سرمایه گذاری در شهرك های صنعتی افزایش یافته است

تقاضا برای سرمایه گذاری در شهرك های صنعتی افزایش یافته است

به گزارش تجهیزات جانبی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: تقاضا برای سرمایه گذاری بخصوص در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور افزایش یافته است.


علی رسولیان، روز پنجشنبه در بازدید از شهرک صنعتی شهید رجایی تبریز و واحد تولید کمپرسور و تجهیزات هوای فشرده، اضافه کرد: بر مبنای ارزیابی از وضعیت کنونی کشور و افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری، سال آینده کشور با رشد صنعتی مواجه خواهد شد و این سازمان هم به دنبال ایجاد شرایط و زیرساخت های لازم برای توسعه صنعت است.
وی با اشاره به اینکه افزایش تولید منجر به افزایش اشتغال در جامعه می شود، عنوان کرد: تلاش می شود در مکان هایی که تقاضا برای سرمایه گذاری زیاد است این سازمان زمین، امکانات و زیرساخت های لازم مانند آب، برق و گاز را فراهم آورد تا هم مشکل واحدهای صنعتی فعال در این مکان ها حل و هم زمینه برای ایجاد و راه اندازی واحدهای جدید فراهم گردد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: ارتقای بنگاه های اقتصادی و بازگرداندن واحدهای راکد به چرخه تولید هم از دیگر اولویت های این سازمان در سال آینده است و در این حوزه تلاش می شود مشکلات این واحدها با همکاری بانک ها، سازمان ها و دستگاههای متولی برطرف شود.
رسولیان، با اشاره به اینکه الان ۸۲۳ شهرک و نواحی صنعتی فعال در کشور وجود دارد، اظهار داشت: سیاست این سازمان افزایش شهرک ها و نواحی صنعتی نبوده بلکه به دنبال توسعه فضای مناسب برای فعالیت بنگاه های اقتصادی بخصوص در شهرک ها و نواحی صنعتی تقاضامحور است.
وی یادآوری کرد: با عنایت به این که یکی دیگر از اولویت های این سازمان برقراری توازن منطقه ای است، در مناطقی که نیاز است نواحی صنعتی جدیدی راه اندازی شود، این سازمان مبادرت به این کار خواهد نمود ولی اولویت اصلی توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی موجود است.
رسولیان، افزود: کمک به شرکتهای دانش بنیان و شرکت هایی که فناوری خاصی تولید می کنند بخصوص در شهرک ها و نواحی صنعتی تقاضامحور، از دیگر اولویت های این سازمان بوده چونکه این شرکت ها دارای نگاه داخلی سازی بیشتری بوده و با واردات کالاها به کشور مقابله می کنند.
وی ضمن اشاره به بازدید از شهرک ها و نواحی صنعتی آذربایجان شرقی، عنوان کرد: با بررسی وضعیت شهرک ها و نواحی صنعتی این استان تلاش می شود گامی برای توسعه صنعتی بیشتر این استان و کشور برداشته شود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی هم در این نشست اظهار داشت: شهرک شهید رجایی جزو شهرک های اولیه کشور بوده به صورتی که اوایل انقلاب کارهای اجرایی آن شروع و در سال ۶۳ به بهره برداری رسیده است.
سیدمرتضی نیرومند اسکویی، اضافه کرد: الان در این شهرک ۲۶۰ واحد به بهره برداری رسیده که از این تعداد ۲۳۸ واحد فعال بوده و تمام زیرساخت های لازم در این شهرک فراهم است.
مدیرعال واحد تولید کمپرسور و تجهیزات هوای فشرده هم در این نشست اظهار داشت: توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی، توسعه نرم افزاری واحدهای صنعتی و تولیدی، ایجاد کنسرسیوم های صادراتی و ایجاد بازارهای صادراتی از نیازهای واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی است.
سیدباقر شریف زاده، با اشاره به اینکه افزایش سرعت اینترنت از شاخصه های توسعه در هر جامعه ای است، اضافه کرد: شهرک ها و نواحی صنعتی استان با مشکل پایین بودن سرعت اینترنت و نبود زیرساخت های لازم مواجهند و این مشکلات بر فعالیت آنها تأثیر منفی می گذارد.
وی عنوان کرد: بسیاری از واحدها در بعضی از شهرک ها و نواحی صنعتی استان خط تولید خویش را نصب و پروانه بهره برداری هم دریافت کرده اند ولی به علت نبود برق نمی توانند فعالیت کنند ازاین رو برای فعالیت آنها ایجاد زیرساخت های مختلف در این شهرک ها و نواحی صنعتی ضروری می باشد.
شریف زاده، ضمن اشاره به اینکه از سال ۱۳۷۰ در شهرک صنعتی شهید رجایی مشغول فعالیت شده است، افزود: در این واحد صنعتی و تولیدی ۳۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاهی مشغول فعالیت بوده و در میان آنها افرادی با مدارک دکترا هم وجود دارد.
وی یادآوری کرد: محصولات تولیدی این مجموعه شامل کمپرسورهای صنعتی و معدنی، تجهیزات جانبی کمپرسور، تجهیزات هوای فشرده و مخازن استاندارد است که علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای مختلف منطقه همچون افغانستان، عراق، امارات، ترکیه و ونزوئلا صادر می شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به همراه تعدادی از مدیران استانی از بخش های مختلف این واحد صنعتی بازدید کرد.منبع:

1399/11/30
21:12:33
0.0 / 5
567
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403