بدهی دولت انگلیس در ماه گذشته ركورد زد

بدهی دولت انگلیس در ماه گذشته ركورد زد

به گزارش تجهیزات جانبی تازه ترین گزارش دفتر آمار ملی انگلیس نشانگر آن است که استقراض دولت این کشور در ماه گذشته میلادی (ژانویه) به سبب بحران کرونا رکورد ماه های ژانویه 28 سال قبل را شکست.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا از تارنمای دفتر آمار ملی انگلیس، استقراض دولت این کشور (اختلاف موجود میان میزان هزینه های عمومی و میزان مالیات های دریافتی) در ماه ژانویه گذشته به ۸.۸ میلیارد پوند رسید. این میزان بدهی، در نخستین ماه سال میلادی از زمانی که استقراض دولت توسط دفتر آمار ملی انگلیس در سال ۱۹۹۳ جمع آوری شد، سابقه نداشته است.
بر اساس این گزارش، درآمد دولت از محل دریافت مالیات، یک میلیارد پوند بیشتر از سال قبل کاهش یافته درحالی که هزینه ها ۱۹.۷ میلیارد پوند افزایش داشته است. این گزارش حاکیست که مجموع بدهکاری دولت لندن اینک به رقم بی سابقه ۲، ۱۱۴.۶ میلیارد پوند، معادل ۹۷.۹ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور رسیده است.
نهاد ناظر بر بودجه دولت انگلیس پیش بینی کرده که بدهی این کشور تا آخر سال میلادی ۳۹۳.۵ میلیارد پوند افزایش خواهدنمود که این بیشترین میزان بعد از اختتام جنگ جهانی دوم خواهد بود.
دولت انگلیس برای جبران خسارت های مالی ناشی از همه گیری کرونا برنامه های مختلفی را در قالب بسته های تشویقی اقتصادی در نظر گرفته است. فقط ۴۶ میلیارد پوند از بودجه دولت برای پرداخت حقوق افراد شاغل خرج شده و ده ها میلیارد پوند دیگر هم به شرکت های تجاری وام پرداخت شده است.
«ریشی سوناک» وزیر دارایی انگلیس می گوید؛ از شروع همه گیری کرونا تا حالا ۲۸۰ میلیارد پوند برای پشتیبانی از افراد شاغل و شرکت های تجاری هزینه شده است. او به همین دلیل بیان داشت که اقتصاد کشور گرفتار شوک شده و در زمان حاضر خیلی از خانواده ها و شرکت های تجاری دوران سختی را سپری می کنند. سوناک عنوان نمود که در صورت ادامه محدودیت ها دولت توان حمایت مالی از تمام مشاغل و شرکت های تجاری را ندارد.
همه گیری کرونا از سال قبل خسارت سنگینی را به اقتصاد دولت انگلیس وارد کرده است. تازه ترین داده های دفتر آمارهای ملی انگلیس حاکیست که اقتصاد این کشور در سال قبل میلادی (۲۰۲۰) بیشترین خسارت سالانه در نزدیک به سه قرن گذشته را تجربه کرده است.
بر اساس نتایج این تحقیقات رشد اقتصادی انگلیس در سال ۲۰۲۰ میلادی بر اثر اعمال سه دوره قرنطینه سراسری و تعطیلی گسترده کسب وکار ۹.۹ درصد سقوط کرده است. این گزارش همین طور حاکیست که در یک سال گذشته، بیش از ۸۰۰ هزار نفر به رغم حمایت های مالی دولت شغل خودرا از دست داده اند.
در همین حال یافته های نهاد ناظر امور مالی انگلیس (اف سی اِی) حاکیست که همه گیری کرونا در یک سال گذشته، فشار سنگینی را به لحاظ مالی و روانی روی بیش از نیمی از جمعیت بزرگسال این کشور وارد کرده است.
بر اساس این گزارش ۱۱ درصد از جمعیت بزرگسال انگلیس که به سختی از عهده بازپرداخت شان بر می آیند، پس انداز کمی دارند و شوک مالی به شدت محاسباتشان را به هم ریخته، گفته اند که از سر ناچاری به بانک غذا مراجعه نموده و ۱۶ درصد هم به فکر گرفتن قرض های بیشتر افتاده اند. در این میان جوانان شاغل بیشترین آزار را تجربه کرده اند.
کارشناسان معتقدند که درد مالی ناشی از همه گیری کرونا در انگلیس به تساوی تقسیم نشده است.


1399/12/01
22:07:17
0.0 / 5
571
تگهای خبر: تجربه , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403