بازگشت فیسبوك به پای میز مذاكره با استرالیا

بازگشت فیسبوك به پای میز مذاكره با استرالیا

تجهیزات جانبی: نخست وزیر استرالیا از بازگشت فیسبوک به پای میز مذاکره بعد از اقدام هفته گذشته این شبکه اجتماعی در حذف محتوای خبری برای کاربران این کشور آگاهی داد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، تصمیم ناگهانی فیسبوک برای متوقف کردن اشتراک گذاری اخبار توسط مردم استرالیا در پلت فرم این شبکه اجتماعی و مسدود کردن صفحات خبری داخلی و خارجی، به مسدود شدن حسابهای چند دولت ایالتی و دپارتمانهای خدمات اضطراری هم منجر گردید.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا روز شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در سیدنی اظهار نمود: فیسبوک ظاهرا باردیگر با ما دوست شده است و من از این که فیسبوک باردیگر به پای میز مذاکره برگشته است، خوشنود هستم.

فیس بوک درباب تغییر ضدیت خود با قانون پیشنهاد شده در استرالیا علنا حرفی به میان نیاورده است. این قانون پلتفرمهای شبکه اجتماعی را ملزم می کند برای نمایش لینکهای مربوط به محتوای خبر به شرکتهای رسانه ای پول پرداخت کنند.

جاش فرای دنبرگ، وزیر خزانه داری استرالیا روز جمعه اعلام نمود با مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک صحبت کرده و انتظار می رود مذاکرات بیشتری در ایام آینده انجام گیرد.

بن بست میان فیسبوک و استرالیا در حالی روی داده که استرالیا می خواهد به فرآیند تصویب این قانون ادامه دهد. تصویب چنین قانونی ممکنست سرآغاز یک رویه جهانی باشد و الان هم کانادا برای انجام اقدام مشابه ابراز علاقه کرده است.

قانون استرالیا که فیسبوک و گوگل را وادار می کند با ناشران استرالیایی قرارداد تجاری ببندند، الان در پارلمان تصویب شده و انتظار می رود بزودی در سنای این کشور تصویب شود.

سیمون میلنر، مدیر سیاست آسیا اقیانوسیه فیسبوک در گفت و گو با نشریه سیدنی مورنینگ هرالد اظهار داشت: این شرکت سه اعتراض درباب این قانون دارد. میلنر اظهار داشت: فیسبوک به منع شدن از تمایز قائل شدن بین منابع خبری مختلفی که خواهان دریافت پول هستند و مدل های داوری و همین طور الزام به ورود به مذاکرات تجاری با شرکتهای رسانه ای استرالیا اعتراض دارد.

قانون استرالیا به دقت از طرف جهان دنبال می شود. استیون گیلبو، وزیر میراث کانادا اعلام نموده که کشورش رویکرد استرالیا را در پیش خواهد گرفت و قانونی دراین زمینه در ماههای آتی تهیه می کند.

گوگل که در ابتدا تهدید کرده بود موتور جست و جویش در استرالیا را خواهد بست، هفته گذشته قراردادهای مجوزی شامل توافق جهانی با شرکت نیوزکورپ را اعلام نمود.

بر اساس گزارش رویترز، اقدام اخیر فیسبوک در مسدود کردن صفحات خبری، روی ترافیک سایتهای خبری استرالیا تاثیر گذاشته است و طبق بررسی شرکت تحلیل داده چارت بیت، ترافیک سایتهای خبری استرالیایی در مقایسه با روز قبل از ممنوعیت در فیسبوک، حدود ۱۳ درصد در داخل این کشور کاهش پیدا کرده است.

منبع:

1399/12/03
12:09:43
0.0 / 5
743
تگهای خبر: خدمات , سایت , شركت , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403