وزیرتعاون:

برای توسعه خراسان جنوبی ازهمه ظرفیت های استان استفاده می شود

برای توسعه خراسان جنوبی ازهمه ظرفیت های استان استفاده می شود

به گزارش تجهیزات جانبی بیرجند وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه برای توسعه خراسان جنوبی از همه ظرفیت های خوب استان استفاده می شود، اظهار داشت: برخی طرح ها و پروژه های فعال همچون سیمان قاین، شرکت زغال سنگ طبس، ساخت ۲ بیمارستان و هتل ایرانگردی همچون سرمایه گذاری های وزارتخانه در این استان است.


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمد شریعتمداری در دیدار استاندار خراسان جنوبی با وی که به منظور پیگری مصوبات سفر مدیران این وزارتخانه به استان انجام شد، اضافه کرد: این استان در تولید محصولات کشاورزی نظیر زرشک، زعفران و عناب از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و با سرمایه گذاری و افزایش تولید این گونه محصولات، بازده مطلوبی به همراه خواهد داشت.
وی عنوان کرد: سرمایه گذاری برای مدرن سازی و تجاری سازی این محصولات هم به کاهش بیکاری منجر خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تولید زغال سنگ را از دیگر ظرفیت های استان خراسان جنوبی برشمرد و اظهار داشت: سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری تاریخی، طبیعی، کشاورزی و بوم گردی هم می تواند باعث توسعه استان شود.
وی اضافه کرد: ارتقای بهره وری، توسعه کشت گلخانه ای، تولیدات کشاورزی و تغییر الگوی کشت در بعضی مناطق از دیگر ظرفیت های موجود در استان است که باید مورد توجه قرار گیرد.
شریعتمداری به مزیت های این استان در حوزه بهره برداری از معادن در شرق کشور اشاره نمود و اظهار داشت: مناطق مختلف استان سرشار از معادن متنوع است که باید در توسعه استان لحاظ شود.
وی بر ریل گذاری مناسب طرح ها، برنامه ها و لزوم همراهی بانک ها و سازمان های وابسته در اجرای برنامه های توسعه ای استان های کمتر برخوردار تصریح کرد و اظهار داشت: کنسرسیوم بانکی برای اعطای اعتبارات، تسهیلات و استفاده از اعتبارات و ظرفیت های سایر دستگاه ها برای اجرای برنامه ها را می توان تشکیل داد، علاوه بر این طرح های جاری و توسعه ای، تکمیل کارهای نیمه تمام و پایه گذاری طرح های مهم در آینده هم می تواند عملیاتی شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز امیدواری کرد: تصمیمات این نشست به اجرای هرچه زودتر پروژه ها و پایه گذاری طرح های مهم منجر شود.
استاندار خراسان جنوبی هم در این جلسه نگاه ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حوزه اشتغال استان را خواهان شد.
حمید ملانوری با بیان این درخواست در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به منظور پیگری مصوبات سفر مدیران این وزارتخانه به استان انجام شد، به تشریح وضع موجود پرداخت.
وی ضمن قدردانی از اجرای الگوی سفر استانی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توسعه استان اظهار داشت: خراسان جنوبی، استانی با ظرفیت های بی نظیر است که توجه به آنها می تواند در اشتغالزایی، افزایش درآمد مردم، پیشرفت منطقه و در نتیجه توسعه کشور تأثیرگذار باشد.
استاندار خراسان جنوبی از شمار ظرفیت ها، منابع و ثروت های عظیمی که در استان وجود دارد، به وجود ۷۵ درصد معادن زغال سنگ ایران در خراسان جنوبی اشاره نمود و اضافه کرد: خراسان جنوبی، پایتخت بنتونیت کشور است و در تولید منیزیم بی نظیر بوده، علاوه بر این معادن مس، طلا، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی خوبی داریم که ایجاد صنایع فرآوری در رابطه با این ذخایر معدنی می تواند ارزش افزوده ایجاد نماید و به اشتغالزایی وسیع بینجامد.
وی ضمن اشاره به چهار اثر جهانی در خراسان جنوبی از ظرفیت های گردشگری گفت و به تشریح وضعیت استان به لحاظ تنوع محصولات کشاورزی پرداخت.
ملانوری اظهار داشت: فرآوری، بسته بندی و صادرات راهکارهای مناسبی برای ایجاد ارزش افزوده در این محصولات است.
وی به مواردی اشاره نمود که در مسافرت نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خراسان جنوبی بعنوان مطالبات اصلی مطرح و توجه مجموعه برای پاسخگویی به آنها را خواهان شد.
استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: اختصاص بیمه بیکاری به کارگران مرغداری های صدمه دیده از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، ایجاد بسترهای لازم برای اشتغالزایی، تأمین اعتبارات کمک معیشتی برای اقشار صدمه پذیر، تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه روستایی و عشایری، تعیین تکلیف پروژه های کارگری و توسعه سرمایه گذاری های شستا از مطالبات و درخواست های استان است.
در ادامه این نشست معاونان و مدیران وزارتخانه هم از سفر ۲ روزه خود به استان گفتند و به تشریح نتایج حاصل از بازدیدها پرداختند.
مواردی همچون تعریف طرح هایی برای بهره برداری از برخی ظرفیت ها، پشتیبانی از طرح های توسعه ای بخصوص در حوزه سنگ های قیمتی و معدنی و راه اندازی مرکز توسعه سنگ های قیمتی و معدنی، آمادگی بانک توسعه تعاون برای اجرای ۱۵ طرح توسعه ای، نحوه افزایش سهمیه بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، نحوه مشارکت صندوق بازنشستگی در اجرای طرح ها و سرمایه گذاری ها، توسعه سرمایه گذاری های شستا در طرح های توسعه ای، تسهیلات و سرمایه گذاری های بانک رفاه کارگران در تولید تایرهای تمام سیمی باری در کارخانه کویر تایر به ارزش ۵ هزار میلیارد ریال همینطور همراهی این بانک در پروژه های آبرسانی به مجتمع های روستایی و عشایری به صورت کنسرسیوم، تکمیل و توسعه خوابگاه های دانشجویی، راه اندازی مجتمع های اقامتی و سرمایه گذاری در پروژه راه آهن از نتایج سفر و جمع بندی این نشست بود که برای پیگیری و تحقق، دستور ویژه وزیر را به همراه داشت.
در این نشست به این نکته هم اشاره شد که از زمان اجرای طرح اشتغال روستایی در کشور، در خراسان جنوبی سه هزار طرح با اشتغال هفت هزار و ۲۰۰ نفر ثبت شده و ۳۸۰ میلیارد تومان تسهیلات هم تابحال به استان پرداخت شده است.
معاون امور اقتصادی، معاون روابط کار و معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه ۲۲ مدیرکل و روسای سازمان های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از روز شنبه (چهارم بهمن) وارد خراسان جنوبی شدند و تا ششم بهمن در چارچوب گروه های مختلف در شهرستان های استان حضور بهم رساندند.
گروه کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این سفر ضمن بازدید از طرح های اشتغالزا و بنگاه های اقتصادی خراسان جنوبی، با مدیران واحدهای تولیدی درباره مسائل و مشکلات آنها از نزدیک گفت و گو کردند.منبع:

1399/12/06
22:10:39
0.0 / 5
479
تگهای خبر: شركت , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402