معاون وزیر جهاد كشاورزی خبر داد:

اجرای طرح الگوی كشت در استان های قطب تولید از پاییز امسال

اجرای طرح الگوی كشت در استان های قطب تولید از پاییز امسال

معاون امور زراعت وزیر جهاد كشاورزی از اجرای الگوی كشت در استان های قطب تولید از پاییز امسال آگاهی داد و اظهار داشت: حدود 83 میلیون تن معادل 68 درصد از مجموع تولیدات كشاورزی در بخش زراعت انجام می شود.


به گزارش روز یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، « جواد وفابخش » با اشاره به اینکه زراعت یکی از بخش های مهم اقتصاد کشاورزی است، اضافه کرد: سطح زیر کشت محصولات زراعی حدود ۱۱ میلیون هکتار است که در سال های گذشته حدود ۴۰۰ هزار هکتار از سطح زیرکشت محصولات آبی کاهش یافته اما افزایش تولید نشان میدهد راندمان در سال های اخیر قابل قبول بوده است.
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: با اقدامات دولت، متصدیان و کشاورزان در انتقال تکنولوژی میزان راندمان در بخش زراعت در سال های اخیر ۲۳ درصد افزایش یافته است.
وفابخش با اشاره به تولیدات زراعی اظهار داشت: میزان تولید غلات ۲۰ میلیون تن شامل گندم، شلتوک، جو و ذرت دانه ای، نباتات علوفه حدود ۲۳ میلیون تن، حبوبات حدود ۷۵۰ هزار تن و محصولاتی که بطور مستقیم در صنعت به کار می رود ۱۳ میلیون تن و سبزی و محصولات جالیزی حدود ۲۷ میلیون تن است.
به گفته معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی، مهم ترین دستاورد بخش زراعت در سال های اخیر، پایداری در تولید و خرید گندم در کشور بوده است بدین سبب کشورهایی که بتوانند محصولی را طی چند سال بیشتر از ۸۰ درصد تولید کنند پایداری تولید را به خود نسبت می دهند.
وی افزود: ضریب خوداتکایی گندم از ۵۸ درصد در سال ۷۹ به ۱۰۲.۵ درصد تا آخر سال گذشته رسیده که دستاورد موفقیت آمیز این حوزه است و این مهم جز با همت کشاورزان و باور مسئولین امکان پذیر نبوده است.
وفابخش اشاره کرد: اگر تولید در دیم زارهای ما محقق شود؛ تولیدات گندم در این مناطق از ۴.۵ میلیون تن به ۶.۵ میلیون تن خواهد رسید؛ همین طور تولید جو از ۱.۵ به ۲ میلیون تن، دانه های روغنی به ۵۰۰ هزار تن و علوفه به ۱.۵ میلیون تن افزایش می یابد.1399/04/08
21:20:25
5.0 / 5
1923
تگهای خبر: تكنولوژی , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402