مرغ در استان تهران ارزان می شود

مرغ در استان تهران ارزان می شود

به گزارش تجهیزات جانبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران اظهار داشت: قیمت گوشت مرغ گرم در استان تهران با عنایت به رشد جوجه ریزی و تأمین نهاده های دامی هفته آینده كاسته می شود.


حشمت الله عسگری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه از آغاز سالجاری با ادامه شیوع کرونا تقاضا برای خرید گوشت مرغ کاهش پیدا کرد، اضافه کرد: با عنایت به کاهش جوجه ریزی در دو دوره ۴۵ روز در ماه های فروردین و اردیبهشت و کاهش نهاده های دامی قیمت گوشت مرغ گرم در بعضی از شهرها به ۲۰ هزار تومان رسید.
وی افزود: برپایه روال گذشته برای تأمین گوشت مرغ مورد نیاز مردم برای شب عید از بهمن تا دیماه سال قبل جوجه ریزی ۳۰ درصد افزایش، اما تقاضا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد و این ۶۰ درصد فاصله بین عرضه و تقاضا سبب شد نرخ گوشت مرغ به شش هزار تومان کاهش پیدا کند.
عسگری خاطرنشان کرد: کاهش تقاضا برای خرید گوشت مرغ در ماه های گذشته سبب شد جوجه ریزی کاهش پیدا کند و قیمت مرغ در این روزها افزایش یابد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران اظهار داشت: با افزایش جوجه ریزی و تأمین نهاده های دامی در این ماه روند نزولی قیمت گوشت مرغ شروع شده است.
عسگری با اشاره به اینکه ۴۵ روز طول می کشد تا گوشت مرغ گرم به بازار عرضه گردد، افزود: با عنایت به افزایش جوجه ریزی و سرعت در تأمین نهاده های دامی به نظر می آید نرخ گوشت مرغ به زیر قیمت مصوب یعنی ۱۵ هزار تومان کاهش پیدا کند.
وی اظهار داشت: برپایه مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت گوشت گرم مرغ آماده پخت ۱۵ هزار تومان با ترولانس پنج درصد کمتر و بیشتر در اختیار استانداران است.منبع:

1399/04/09
13:35:19
5.0 / 5
1664
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403