جهانگیری:

ایجاد خطوط طولانی انتقال آب مبین توانمندی فنی كشور است

ایجاد خطوط طولانی انتقال آب مبین توانمندی فنی كشور است

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: حالا به نقطه ای رسیده ایم که مانند صنعت نفت و گاز در زمینه انتقال آب نیز در کشور خطوط طولانی ایجاد شده که نمونه آن طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری روز شنبه در آیین بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق استان یزد، گفت: با وجود همه محدودیت هایی که دولت از نظر منابع مالی و ارزی با آن مواجه بوده، طرح های بزرگی در وزارت نیرو و سایر حوزه ها اجرا شده و تحریم و جنگ اقتصادی نتوانست مانع جریان عمرانی کشور شود.
وی اشاره کرد: الان هر هفته مانند دهه فجر انقلاب، بطور متمرکز طرح های مهم و تاثیرگذاری با حجم سرمایه گذاری و اشتغالزایی قابل توجه در حوزه وزارت نیرو افتتاح می شود.
جهانگیری افزود: جریان تولید و سرمایه گذاری با افت و خیزهایی که به همراه داشته به مسیر خود ادامه داده، البته کشور نیازمند انجام کارهای بزرگتر و جدی تر است.
وی بیان کرد: کارگروه سازگاری استانها با بی آبی تشکیل شده و در این راستا تدوین سند در مرحله اول و اجرای دقیق آن در مرحله دوم باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و استانداران باید در جلسات به افراد صاحب نفوذ و مدیران استان توضیحات لازم را ارائه نمایند و از همه ظرفیت ها برای اجرای این سند استفاده گردد.
معاون اول رئیس جمهور همین طور اشاره کرد: در فرهنگ ما قطع کردن آب آشامیدنی شهروندان قابل قبول نیست و باید استانداران و دیگر مسولان نسبت به اینگونه موضوعات حساسیت ویژه داشته باشند.
وی اشاره کرد: آب مایه حیات است و باید از تاسیسات آن حفاظت شود و این قابل پذیرش نمی باشد که برخی به خاطر مشکلات، جریان آب آشامیدنی را مورد تهدید قرار دهند.

جهانگیری تصریح کرد: ساخت سد در یزد یک آرزو بوده برای اینکه مردم این استان اهمیت آب را به خوبی می دانند، از پیمانکار و همه کسانی که در اجرای سد مخزنی خوانسار و مخزن 20 هزار مترمکعبی میبد و خطوط اول و دوم آبرسانی به میبد و اردکان تلاش کردند، قدردانی می کنم.
چهار طرح مهم حوزه آب و برق استان یزد روز شنبه طی مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نیرو در استان یزد به بهره برداری رسید.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا این طرح ها در شهرستان های خاتم، ابرکوه، میبد، اردکان و یزد به صورت همزمان بوسیله ویدئوکنفرانس افتتاح شدند.


1399/12/16
14:01:38
0.0 / 5
501
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403