قائم مقام معاونت امور جنگل ها:

غرس ۲۰ میلیون اصله نهال در پنج ناحیه رویشی جنگلی كشور هدفگذاری شد

غرس ۲۰ میلیون اصله نهال در پنج ناحیه رویشی جنگلی كشور هدفگذاری شد

قائم مقام معاونت امور جنگل ها در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: امسال کاشت 20 میلون اصله نهال در 300 تا 350 نقطه از پنج ناحیه رویشی جنگلی کشور هدف گذاری شده است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، « رضا بیانی» اضافه کرد: کاشت این نهال ها برمبنای میزان بارندگی در نواحی جنگلی از اواخر آذر ماه امسال با کمک مردم و همین طور طبق قراردادهایی با پیمانکاران شروع شده و تا اواخر فروردین ادامه خواهد داشت.
قائم مقام معاونت امور جنگل ها در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور اظهارداشت: در هفته درختکاری، عملیات غرس نهال در سطح کسترده تری انجام می شود.
وی با اشاره به پنج ناحیه رویشی هیرکانی، زارگرسی، ارسبارانی، خلیج فارس - عمانی و ایرانی- تورانی در کشور گفت: بیشترین بارندگی در نواحی رویشی جنگلی ایرانی- تورانی و خلیج فارس-عمانی در آذرماه و دی ماه است و در این نواحی با اولین بارندگی، نهالکاری شروع شده و هم اکنون نزدیک به ۳۰ درصد پیشرفت کار داشته ایم.
بیانی افزود: امسال حدود ۵۷ هزار هکتار احیا، غنی سازی و توسعه جنگل با نهال های بومی همان مناطق برنامه ریزی شده است.
قائم مقام معاونت امور جنگل ها در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور اظهار داشت: در هفته درختکاری در همه استان های کشور، نهال رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.
وی با اشاره به این که ۲۰ میلیون اصله نهال که امسال غرس خواهد شد، تولید نهالستان های زیر مجموعه این سازمان است، اضافه کرد: نزدیک به ۱۰۰ نهالستان در منطقه جنگل های خارج از شمال و بیش از ۳۰ نهالستان در شمال کشور داریم که نهال های غیر مثمر تولید می کنند.
وی در مورد جنگلکاری اقتصادی افزود: امسال ۳۰ هزار هکتار جنگلکاری اقتصادی با مشارکت مردمی برنامه ریزی شده که دراین زمینه حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم.
بیانی اضافه کرد: در جنگلکاری اقتصادی، گونه های دو منظوره جنگلی و اقتصادی مانند بادام، انجیر و گردو توسط مردم کاشته می شود.
وی هزینه کاشت، مراقبت و آبیاری هر نهال را ۲۲ تا ۲۵ هزار تومان عنوان نمود.


1399/12/17
23:51:59
0.0 / 5
572
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403