در جلسه شورای عالی فضای مجازی مطرح شد؛

روحانی: توسعه فضای مجازی نقش موثری در مقابله با كرونا داشته است

روحانی: توسعه فضای مجازی نقش موثری در مقابله با كرونا داشته است

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس جمهوری اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی در بخش های مختلف همچون طرح غربالگری و امور آموزشی مدارس و دانشگاه ها كمك بزرگی به اجرای فاصله گذاری اجتماعی و مقابله موثر با كرونا كرده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در اولین جلسه شورایعالی فضای مجازی در سال جدید و بعد از شیوع ویروس کرونا، از تلاشهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی و دیگر دستگاه ها مانند وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پرورش برای عرضه خدمات بسیار ارزشمند به مردم و جامعه در روزهای مواجهه کشور با انتشار کرونا قدردانی کرد.
رییس جمهوری اظهار داشت: با الکترونیکی شدن خیلی از خدمات، مانند پرداخت قبوض آب، برق و گاز و بیمه درمانی در وقت و هزینه زندگی مردم بهره وری خوبی انجام شده است.
روحانی اضافه کرد: با عنایت به ادامه شیوع ویروس کرونا، لازم است وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات با استفاده از تجربیات و دستاورد تدریس دروس در صدا و سیما و فضای مجازی برنامه خویش را برای سال تحصیلی جدید تدوین کنند تا در صورت ضرورت مورد بهره برداری قرار گیرد و اگر مصوبه ای برای اصلاح و ارتقاء شبکه های آموزشی کشور نیاز است مرکز ملی فضای مجازی آنرا بررسی و به شورایعالی عرضه خواهد کرد.
رییس شورایعالی فضای مجازی با اشاره به اینکه فاصله گذاری اجتماعی باید بعنوان یک اصل مهم مورد توجه همگان قرار گیرد، تصریح کرد: بخش های مختلف و مهمی مانند اقتصاد و خدمات باید حتی الامکان از راه دولت الکترونیک دنبال شود؛ برای توسعه شبکه ها به منظور دسترسی و استفاده همگان، مسئولیت سنگینی بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که باید با همکاری دستگاه های خدماتی سریع تر صورت گیرد.
روحانی یادآورشد: ایجاد و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات امن و ارزان همواره مورد تاکید دولت بوده و باید در این راستا تلاش نماییم.
رییس جمهوری با تجلیل از خدمات و نقش ارزشمند دکتر لاریجانی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در جلسات شورایعالی فضای مجازی، به دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس یازدهم که برای نخستین بار در این نشست حضور یافته بود، خوش آمد گفت.
در این جلسه معماری، اجزا و لیست خدمات شبکه ملی اطلاعات نهایی شد و به تصویب شورایعالی فضای مجازی رسید.
بر اساس مصوبه شورایعالی فضای مجازی اجزای شبکه ملی اطلاعات شامل شبکه های هسته، تجمیع و دسترسی، مراکز تبادل ترافیک، شبکه های توزیع محتوا، شبکه های اختصاصی، مراکز داده عمومی، قطب های مراکز داده و مرکز مدیریت و رصد است.منبع:

1399/04/09
22:08:07
5.0 / 5
1676
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403