معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت خبر داد:

یك میلیون و 700 هزار بازرسی از وضعیت كالاهای اساسی در 11 ماه

یك میلیون و 700 هزار بازرسی از وضعیت كالاهای اساسی در 11 ماه

تجهیزات جانبی: معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به انجام یک میلیون و 702 هزار و 127 بازرسی در 11 ماهه امسال درباب 17 قلم کالا و خدمت اولویت دار، از نظارت ویژه بر بازار این نوع کالاها آگاهی داد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سیدجواد احمدی» با بیان تداوم بازرسی ها بر بازار کالاهای اساسی، عنوان کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری یک میلیون و ۷۰۲ هزار و ۱۲۷ مورد بازرسی در قالب طرح های مختلف نظارتی در سراسر کشور انجام شده است.
وی هدف از اجرای این طرح های نظارتی را بررسی قیمت ها، جلوگیری از دپوی کالاها و اقلام ضروری و پایش عملکرد فعالان اقتصادی در سطح بازار دانست و خاطرنشان کرد: بیشترین بازرسی ها مربوط به کالاهای اساسی و راهبردی شامل فرآورده های پروتئینی همچون گوشت قرمز و گوشت مرغ، مواد لبنی، شکر، روغن نباتی بوده و پرونده متخلفان بعد از تحقیقات تکمیلی، جهت سیر مراحل قانونی در اختیار تعزیرات حکومتی استانها قرار گرفته است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در طول این مدت روند بازرسی از اصناف در جلوگیری از تخلفات به خوبی انجام و برمبنای قانون با هر گونه گرانفروشی و احتکار به شدت برخورد می شود، تصریح کرد: تعداد بازرسی های انجام شده در بازار گوشت مرغ و تخم مرغ طی این مدت، جمعاً ۲۱۳ هزار و ۷۳۲ مورد بوده و در همین راستا برای ۱۸هزار و ۳۳۹ واحد صنفی متخلف برگه گزارش بازرسی به ارزش ریالی بیش از ۱۱۷ میلیارد و ۴۸۶ میلیون تومان تنظیم و به مرجع رسیدگی کننده ارسال شده است.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: همین طور سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها بمنظور جلوگیری از سو استفاده افراد فرصت طلب دربازار روغن نباتی، طی این مدت با بازرسی از تعداد ۱۰۹ هزار و ۳۸۲ واحد عمده، خرده و انبارهای نگهداری روغن نباتی، تعداد چهار هزار و ۲۳۶ واحد متخلف را به بهتان گرانفروشی و عرضه نکردن کالا، شناسایی و بعد از انجام تحقیقات تکمیلی با پرونده های تخلف جداگانه جمعاً به ارزش بیش از ۳۵ میلیارد و ۲۳۶ میلیون تومان به هیأت های رسیدگی به تخلفات صنفی معرفی کردند.
به نقل از ایشان، طی همین مدت ۲۹۴ هزار و ۵۵ مورد بازرسی بر عملکرد واحدهای صنفی، عمده و خرده فروش و بازارهای میوه در سراسر کشور صورت پذیرفته که ۱۵ هزار و ۴۹۵ واحد متخلف شناسایی و گزارش ها با ارزش ۱۹۷ میلیارد و ۹۸۶ میلیون تومان به ادارات تعزیرات حکومتی استانها ارسال شده است.
احمدی با اشاره به اینکه بازرسی ها با عنایت به نزدیک شدن به ایام پایانی سال تشدید خواهد شد، اظهار داشت: مردم نباید نگران افزایش قیمت ها در ماه های منتهی به سال و شب عید باشند برای اینکه در همین راستا با هماهنگی های مناسبی که با دستگاه های متولی امر نظارت بر بازار انجام شده و با استفاده از ظرفیت بازرسی اتاق های اصناف به صورت ویژه رصد و پایش روزانه بازار را در دستور کار خود قرار داده و با تمام قوا روی بازار نظارت می نماییم.
وی خاطرنشان کرد: همین طور مردم در سراسر کشور می توانند گرانفروشی، احتکار و اختفا، عدم اعلام موجودی، عرضه خارج از شبکه، عدم صدور فاکتور و هرگونه تخلف در حوزه اقتصادی را بوسیله شماره تلفن ۱۲۴ سازمان حمایت و سازمان های صمت استانها به ثبت برسانند.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، در هفته های پیشین، پنج کالا همچون روغن خوراکی، نهاده های دامی، مرغ زنده و گرم، سیمان و تایر سبک و سنگین بعنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از احتکار، بررسی موجودی و قیمت، تعیین شد.
امسال به علت شیوع کرونا، ماسک و لوازم بهداشتی مربوط به این بیماری در صدر بازرسی ها قرار داشتند و طی هفته های متوالی، نظارت شدیدی بر آن اعمال می شد.
ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در ایران شیوع یافت و همسو با تعطیلی، محدودیت هایی را به دنبال داشت. اصناف در طول این مدت در چهار گروه شغلی تقسیم شدند و اصنافی که نیازهای روزمره شهروندان را تامین می کنند در گروه نخست جای گرفته اند که اجازه فعالیت در مناطق قرمز را دارند. هچنین تغییراتی در دسته بندی های اصناف انجام شده است.
منبع:

1399/12/24
12:44:31
0.0 / 5
560
تگهای خبر: صنعت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403