رشد تولید ۲۵ كالای صنعتی و معدنی تا اختتام بهمن ماه

رشد تولید ۲۵ كالای صنعتی و معدنی تا اختتام بهمن ماه

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکیست از شروع سال 99 تا اختتام بهمن ماه تولید 25 کالا از 38 کالای اصلی و منتخب صنعتی و معدنی همچون لوازم خانگی، شمش آلومینیوم، انواع خودرو سواری، فولاد و سیمان با رشد همراه شده است.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این موفقیت در تولید محصولات صنعتی و معدنی در وضعیت دشوار تحریم ها و تداوم پاندمی کرونا به دست آمده که شایسته تقدیر است.
بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۸۲۹ هزار و ۱۰۰ دستگاه خودروی سواری از شروع امسال تا اختتام بهمن ماه است؛ آماری که در هم سنجی با پارینه رشد ۱۸.۴ درصدی را نشان میدهد.
در این مدت ۷۴ هزار و ۴۶۱ دستگاه وانت از طرف خودروسازان داخلی تولید شد که در مقایسه با زمان مشابه پارینه رشد ۷.۸ درصدی را نشان میدهد.
در این میان، تولید اتوبوس، مینی بوس و ون افت ۷.۵ درصدی داشت و به یک هزار و ۷۴۳ دستگاه رسید.
در بخش خودرو های کشاورزی، تولید کمباین با رشد ۴۸.۹ درصدی به ۵۹۱ دستگاه و تولید تراکتور با رشد ۱۵ درصدی به ۱۹ هزار و ۸۶۳ دستگاه رسید.
رشد تولید لوازم خانگی
در این مدت تولید انواع تلویزیون با رشد ۴۰ درصدی در هم سنجی با پارینه به یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه رسید.
تولید یخچال و فریزر با رشد ۳۲.۱ درصدی در مقایسه با ۱۱ ماهه پارینه به یک میلیون و ۹۰۱ هزار و ۷۰۰ دستگاه رسید.
همچنین کارخانجات داخلی در طول این مدت یک میلیون و ۹ هزار و ۷۰۰ دستگاه ماشین لباس شویی تولید کردند که در هم سنجی با پارینه حاکی از رشد ۴۹.۹ درصدی است.
با این حال، تولید کولر آبی در ۱۱ ماهه امسال با کاهش ۱۱.۴ درصدی در مقایسه با زمان مشابه سال قبل مواجه گردید و تولیدکنندگان داخلی یک میلیون و ۱۷ هزار و ۲۰۰ دستگاه از آن تولید کردند.
محصولات منتخب معدنی
در این مدت ۲۲ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۸۰۰ تن محصولات فولادی تولید شد که نشان دهنده رشد هفت درصدی است.
تا اختتام بهمن ماه تولید کاتد مس با رشد ۱۶.۷ درصدی به ۲۶۵ هزار و ۴۰۰ تن، شمش آلومینیوم خالص با رشد ۵۴ درصدی به ۳۹۶ هزار و ۵۰۰ تن و تولید آلومینا با افت ۱.۲ درصدی به ۲۱۱ هزار و ۴۰۰ تن رسید.
تولید ۶۲.۸ میلیون تن سیمان
در این مدت، کارخانجات سیمان ۶۲ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۱۰۰ تن سیمان تولید کردند. این رقم در مقایسه با زمان مشابه پارینه رشد ۱۲.۵ درصدی داشته است.
تا اختتام بهمن ماه، تولید کنسانتره زغال سنگ ۱.۹ درصد رشد ثبت نمود و به یک میلیون و ۵۳۷ هزار و ۲۰۰ تن رسید.
همچنین در طول این مدت، تولید شیشه جام با رشد ۲.۴ درصدی به یک میلیون و ۶۵ هزار و ۹۰۰ تن، ظروف شیشه ای با رشد نیم درصدی به ۶۶۱ هزار و ۳۰۰ تن، ظروف چینی با کاهش ۶.۲ درصدی به ۵۱ هزار ۲۰۰ تن و چینی بهداشتی با افت هشت دهم درصدی به ۱۰۶ هزار و ۸۰۰ تن رسید.
الیاف اکریلیک، پرچم دار رشد تولید
برپایه این گزارش، در ۱۱ ماهه امسال ۲۵۴ هزار و ۲۰۰ تن لاستیک خودرو (رشد ۲۰.۴ درصدی)، ۵۰۳ هزار تن کارتن (رشد ۳.۵ درصدی)، ۷۲۶ هزار و ۶۰۰ متر مکعب نئوپان (رشد ۹.۶ درصدی)، یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۶۰۰ متر مکعب فیبر (رشد ۴.۷ درصدی)، ۶۱۰ هزار و ۸۰۰ تن روغن صنعتی و موتور تصفیه اول (رشد ۷.۳ درصدی)، ۱۲۷ هزار و ۸۰۰ تن دوده (رشد ۱۶.۲ درصدی)، ۵۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصولات پتروشیمی (رشد ۹.۴ درصدی)، پنج هزار تن الیاف اکریلیک (رشد ۲۹۳.۲ درصدی)، ۲۵۵ هزار و ۴۰۰ تن نخ سیستم پنبه ای و ترکیبی الیاف مصنوعی (رشد ۱۸.۶ درصدی) و ۱۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار زوج انواع پاپوش و کفش (رشد ۲.۲ درصدی) تولید شد.
همچنین تولید پودر شوینده با افت یک درصدی در مقایسه با ۱۱ ماهه ۹۸ به ۵۸۰ هزار و ۸۰۰ تن، انواع کاغذ با افت ۳.۳ درصدی به ۹۲۹ هزار و ۵۰۰ تن، سموم دفع آفات نباتی با کاهش ۱۵.۶ درصدی به ۲۹ هزار و ۳۰۰ تن، نخ فیلامنت پلی استر با افت ۹.۳ درصدی به ۲۴۸ هزار و ۶۰۰ تن، الیاف پلی استر با کاهش ۳.۵ درصدی به ۲۱۲ هزار و ۳۰۰ تن، چرم با افت ۱۱.۶ درصدی به ۳۸ میلیون فوت مربع و الکتروموتور با افت ۱۰.۶ درصدی به هفت میلیون و ۷۰۵ هزار و ۴۰۰ دستگاه رسید.


1399/12/27
21:39:59
0.0 / 5
927
تگهای خبر: سیستم , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403