آخر مثبت معاملات بورس در اولین روز معاملاتی سال ۱۴۰۰

آخر مثبت معاملات بورس در اولین روز معاملاتی سال ۱۴۰۰

به گزارش تجهیزات جانبی شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) یک هزار و ۸۳۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۰۹ هزار واحد رسید.


به گزارش روز شنبه ایرنا، برپایه معاملات امروز بیشتر از هفت میلیارد و ۳۲۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۰ هزار و ۵۸۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۲۲ واحد افزایش به ۴۴۱ هزار و ۸۲۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۳۱۷ واحد رشد به ۲۸۷ هزار و ۸۵۰ واحد رسیدند.
شاخص بازار اول یک هزار و ۸۴۵ واحد و شاخص بازار دوم یک هزار و ۹۷۲ واحد افزایش داشتند.
علاوه بر این در میان همه نمادها، نماد گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۲۱ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۸۸۲ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۶۷۹ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۶۴۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۵۷۶ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۴۸۰ واحد، سایپا (خساپا) با ۴۴۰ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۳۸۴ واحد و مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۲۱۲ واحد تأثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.
در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۳۶۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۹۰۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۵۷۵ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۳۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۳۹۵ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۱۶ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۲۰۰ واحد اثر منفی بر شاخص گذاشتند.
بر پایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت تهران (شتران)، سایپا (خساپا)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال)، ملی صنایع مس ایران (فملی) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در گروه نمادهای پُر تراکنش قرار داشتند.
گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه های صنعت شد و در این گروه ۷۰۴ میلیون و ۳۱۱ هزار برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۵۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس
امروز شاخص فرابورس هم بیشتر از ۴۸ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۳۸ واحد ثابت ماند.
همچنین در این بازار یک میلیارد و هشت میلیون برگه سهم به ارزش ۱۴ هزار و ۹۹۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.
امروز نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، توزیع داروپخش (دتوزیع)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه کوثر (کوثر)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، بیمه اتکایی ایرانی ها (اتکای)، بیمه سامان (بساما) و توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) تأثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند.
همچنین پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، شرکت سرمایه گذاری صبا تأمین (صبا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، سرمایه گذاری مالی سپهر صاردات (وسپهر)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و فرابورس ایران (فرابورس) اثر منفی بر شاخص بورس به همراه داشت.


1400/01/07
15:31:46
5.0 / 5
573
تگهای خبر: شركت , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403