روستاهای بالای ۲۰ خانوار قم از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند

روستاهای بالای ۲۰ خانوار قم از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند

به گزارش تجهیزات جانبی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به مأموریت اداره های کل استانی ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد توسعه پوشش اینترنت پرسرعت در روستاها اظهار داشت: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به اینترنت پرسرعت متصل شدند.


به گزارش بامداد جمعه ایرنا، جواد غلام پور طی گزارشی در مورد توسعه ارتباطات روستایی عنوان کرد: برپایه دستور وزارت ارتباطات در خصوص لزوم پوشش اینترنت پرسرعت در روستاها و با عنایت به هماهنگی و پیگیری به عمل آمده از شرکتهای ارتباطات سیار با ارتقا ایستگاه مخابراتی واقع در روستای نیجه بخش سلفچگان قم تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت پرسرعت همراه برخوردار شدند.
وی خاطرنشان کرد: در جهت ایجاد توسعه و بهبود ارتباطات با تایید و راه اندازی ۱۱۵ کیلومتر فیبر روستایی از محل پروژه تار، اتصال ۱۴ ایستگاه مخابراتی به شبکه فیبر استان هم امکان پذیر شد.
غلام پور در ادامه اظهار داشت: جهت رشد ارتباطات استان و ایجاد عدالت ارتباطی شهری و روستایی برنامه توسعه فیبر روستایی در استان ادامه خواهد داشت و الباقی سایت های استان هم با کمک اعتبارها و تجهیزات لازم به فناوری نسل سوم و چهارم مجهز خواهند شد و قم بعنوان استان پیشرو در ارتباطات کشور تلقی خواهد شد.
وی در ادامه به ارتقا اولین سایت همراه اول به نسل پنج در استان اشاره نمود و از اپراتورها خواهان ارتقا تکنولوژی ارتباطی استان در کمترین زمان امکان پذیر شد.
غلام پور اضافه کرد: اداره کل ارتباطات قم در جهت تحقق اهداف برنامه ششم توسعه و تکالیف وزارت متبوع خود در جهت تحقق زندگی دیجیتال و برقراری عدالت ارتباطی در تمام کشور، روند اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات را در چندماه گذشته با سرعت بیشتری پیگیری نموده است.
طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است، جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیشتر از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تَن است که در چارچوب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می کنند.
غلام پور در انتها از حمایت شهرداری جهت رفع مشکل های ایستگاه های مخابراتی مشمول ماده ۱۰۰ اپراتورها سخن گفت و رشد ارتباطات استان را در گرو همدلی تمامی سازمان های استانی توصیف کرد.منبع:

1400/01/27
16:01:51
5.0 / 5
823
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403