سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس

بررسی سامانه مودیان پایانه های فروشگاهی در كمیسیون اقتصادی مجلس

بررسی سامانه مودیان پایانه های فروشگاهی در كمیسیون اقتصادی مجلس

به گزارش تجهیزات جانبی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی تکمیل سامانه مودیان پایانه های فروشگاهی در این کمیسیون اطلاع داد و تصریح کرد که به نتیجه رسیدن آن سبب فراهم شدن بستر اطلاعاتی برای مالیات بر عایدی و مجموع درآمد می شود.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «مهدی طغیانی» در توضیح جلسه عصر امروز یکشنبه کمیسیون ضمن اشاره به مبحث بررسی تکمیل سامانه مودیان پایانه های فروشگاهی در این نشست به خبرنگاران اظهار داشت: مقرر است این سامانه زیرساخت اطلاعاتی تکمیلی را به نحوی تهیه نماید تا ضمن ارتقا کیفیت عملکرد، بستر اطلاعاتی برای مالیات بر عایدی و مالیات بر مجموع درآمد فراهم گردد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: برپایه قانون فعلی تنها اشخاص حقوقی شامل این مورد می شدند اما در این جلسه مقرر شد، جلسات کارشناسی درباره این مورد ادامه پیدا کند.
وی افزود: در نشست امروز لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت ایران و کرواسی هم بررسی و تصویب گردید.
نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: لایحه پروتکل بین دولت ایران و سوئیس به منظور اصلاح موافقتنامه سال ۱۳۸۱ میان دو کشور هم برای اجتناب از دریافت مالیات مضاعف در مورد مالیات های بر درآمد و سرمایه و پروتکل آن هم بررسی و مقرر شد، نظرات کارشناسان و مرکز پژوهش های مجلس نسبت به این لایحه اعمال شود.
طغیانی ضمن اشاره به لایحه موافقتنامه بین دولت ایران و دولت غنا برای اجتناب از دریافت مالیات مضاعف و پیشگیری از فرار مالیاتی عنوان کرد: این مورد درباره مالیات بر درآمد، سرمایه و عواید سرمایه ای بود که بررسی و مقرر شد، تجربیات مشابه ایرادات شورای نگهبان در لایحه ایران با هند دراین اصلاحیه استفاده گردد.
وی ضمن اشاره به انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در شورای مبحث جز ۵ بند الف تبصره قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: سیدکاظم موسوی نماینده مردم اردبیل بعنوان ناظر کمیسیون تخصصی اعتبارات اشتغال کشور انتخاب و به صحن علنی برای دریافت رای معرفی خواهد شد.


1400/02/27
10:01:04
5.0 / 5
913
تگهای خبر: فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403