در اختتامیه سیزدهمین دوره انتخاب موزه برتر كشور انجام شد:

تقدیر ویژه ایكوم ایران از موزه ارتباطات

تقدیر ویژه ایكوم ایران از موزه ارتباطات

تجهیزات جانبی: ⁧‫موزه ارتباطات‬⁩ ایران علاوه بر دریافت جایزه اول بخش موزه های دولتی بزرگ با شاخص «تلاش برای بقا» و کسب رتبه دوم در شاخص خلاقیت و نوآوری، در بخش سوم از طرف کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) به سبب تلاش در توسعه فعالیت موزه ها در فضای مجازی و کمک به تجهیز آنها شایسته تقدیر گردید.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی شرکت ملی پست، کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) روز سه شنبه (۲۸ اردیبهشت) در آیین اختتامیه سیزدهمین دوره موزه برتر، هیات داوران‬⁩ در بخش موزه های دولتی بزرگ با شاخص کوشش برای بقا، جایزه اول را به موزه ارتباطات ایران اعطا کرد.

در این مراسم که همزمان با روزجهانی موزه (۲۸ اردیبهشت) و شروع هفته میراث فرهنگی بصورت برخط برگزار شد، موزه ارتباطات در شاخص خلاقیت و نوآوری رتبه دوم را کسب کرد و در بخش سوم به سبب تلاش در توسعه فعالیت موزه ها در فضای مجازی و کمک به تجهیز آنها شایسته تقدیر شد.

در این مراسم در چهار بخش موزه های خصوصی، موزه های دولتی کوچک، متوسط و بزرگ موزه های برتر معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

سال گذشته نیز اقدامات موزه ارتباطات در وضعیت بحران کرونا با شعار موزه ها زنده اند، منجر به برتری این موزه در میان موزه های کشور برمبنای رای کمیته ملی موزه های ایران شد.

همکاری در برگزاری تورهای مجازی موزه گردی با سایر موزه ها، برگزاری نمایشگاه های تمبر در مناسبت های مختلف، همکاری با کمیته ملی یونسکو در برگزاری جشن جهانی نوروز و انتشار تمبر نوروز ۱۴۰۰، برگزاری جشنواره های کاریکاتور، ورقه های پستی، پست در آیینه مطبوعات و سوخته نگاری تصاویر قدیمی پست و همین طور برگزاری اماکن پست، موزه، مدرسه در برخی از استان های کشور همچون اقداماتی است که توسط موزه ارتباطات در یکسال گذشته انجام و مورد توجه مجامع بین المللی همچون اتحادیه جهانی پست شد.

به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، شورای بین المللی موزه ها، ۱۸ می را روز جهانی موزه ها نام گذاری کرده است. در ایران بزرگداشت این روز مصادف با ۲۸ اردیبهشت شروع هفته میراث فرهنگی است. ایکوم شعار ⁧‫روز جهانی موزه‬⁩ در سال ۲۰۲۱ را آینده موزه ها؛ بازیابی و تصور باردیگر عنوان کرده است.منبع:

1400/02/28
23:41:33
5.0 / 5
1035
تگهای خبر: بین المللی , شركت , نوآوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403