مدیرعامل اتحادیه تعاونی های روستایی كرمانشاه:

تعاونی روستایی سیستم مناسبی برای اصلاح نظام توزیع محصولات كشاورزی است

تعاونی روستایی سیستم مناسبی برای اصلاح نظام توزیع محصولات كشاورزی است

به گزارش تجهیزات جانبی ایرنا- مدیرعامل اتحادیه تعاونی های روستایی استان کرمانشاه، فعالیت سازمان تعاونی روستایی در کشور را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: سازمان تعاون روستایی می تواند سیستم مناسبی برای اصلاح نظام توزیع محصولات کشاورزی و مواد غذایی در کشور باشد.


«جلیل عظیمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، اضافه کرد: وظیفه اساسی سازمان مرکزی تعاون روستایی، گسترش و تقویت تعاون و توسعه عملیات اقتصادی، بازاریابی و تجاری و خدمات تعاونی در روستاها و افزایش تولید و راندمان بیشتر در استفاده بهینه از منابع است و وجود چنین سازمانی ضرورت دارد.
وی سـازماندهی، سامانـدهی، ارتـقا سطـح توانمـندی های تخـصصی، مالی، عملیاتی، خدمات رسانی به شرکتها و اتحادیه های تعاونی های روستایی و کشاورزی و همین طور ترویج فرهنگ تعاون بمنظور توسعه کمی و کیفی تعاونی ها و حمایت های حقوقی، فنی و تخصصی، مالی، اعتباری (تسهیلاتی)، بازاریابی و بازاررسانی محصولات کشاورزی را از وظایف سازمان مرکزی تعاونی روستایی ذکر کرد.
او همین طور دفاع از منافع مادی و معنوی تعاونی های روستایی و کشاورزی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی را بعنوان نقش و جایگاه دیگر سازمان مرکزی تعاونی روستایی یاد شده قرار داد و اضافه کرد: باتوجه به طرح جدید دولت در بحث سازمان مرکزی تعاونی روستایی و از طرف دیگر عدم وجود زیر ساخت های لازم، عملا شبکه تعاونی روستایی و کشاورزی تنها پناه و پشتیبان خودرا از دست خواهند داد و این فرصت یک تهدید برای شبکه تعاونی روستایی شمرده می شود.
عظیمی افزود: نکته دیگر این که این تصویب نامه با قوانین و مقررات بالا دستی در تعارض است چونکه انتقال وظایف حاکمیتی سازمان تنها بر طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ممکن خواهد بود.
وی افزود: نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بر پایه سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی با برنامه ریزی منظم و صریح استوار است.
این مسوول با اعلان اینکه توجه و تاکید بر بخش تعاون، به شکلی آشکار در اصول ۴۳ و ۴۴ قانون اساسی ایران مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: در اصل ۴۴ قانون اساسی، تاکید ویژه ای بر تعاون به‏ عنوان یکی از پایه های سه گانه نظام اقتصادی کشور شده است.
وی خاطرنشان ساخت، در اصل ۴۳ قانون اساسی، بخش تعاون ملزم به تامین شرایط و امکانات کار برای تمام افراد با هدف اشتغال کامل و جلوگیری از تمرکز ثروت در دست افراد و ممانعت از کارفرمایی مطلق دولت شده است.
به گفته مدیرعامل اتحادیه تعاونی های روستایی استان کرمانشاه، دولت باید نه فقط به دنبال حذف این سازمان نباشد، بلکه باید از این بخش حمایت بیشتری کند و امکانات بیشتری به تعاونی ها اختصاص دهد و پس اتحادیه تعاونی های روستایی استان کرمانشاه مخالف خودرا با انحلال این سازمان اعلام می نماییم.
عظیمی گفت: سازمان تعاون روستایی یکی از سازمان های دولتی قدیمی است که در مراکز تولید و اقتصاد کشاورزی و پشتیبانی از کشاورزان در روستاها حضور فعال دارد و باید به فعالیتش ادامه دهد.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.منبع:

1400/02/30
22:37:50
5.0 / 5
851
تگهای خبر: خدمات , سیستم , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403