معاون راهبری شركت برق حرارتی:

برنامه تعمیر نیروگاه های حرارتی از مرز 85 درصد گذشت

برنامه تعمیر نیروگاه های حرارتی از مرز 85 درصد گذشت

به گزارش تجهیزات جانبی معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی اظهار داشت: بیشتر از ۸۵ درصد برنامه تعمیرات نیروگاه های حرارتی به پایان رسیده است.


به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت نیرو، «ناصر اسکندری» اضافه کرد: مدیریت برنامه های تعمیراتی و همکاری نیروگاه های حرارتی بزرگ باعث افزایش تولید و پیشگیری از بروز خاموشی های بیشتر در دو ماه ابتدایی سال جاری شده است.
وی افزود: هر ساله به منظور حفظ آمادگی واحدهای نیروگاهی و صیانت از سرمایه نیروگاهی کشور برنامه تعمیراتی به نیروگاه ها ابلاغ می شود، اجرای تعمیرات نیروگاهی به صورت شبانه روزی برای کاهش میزان خاموشی ها درحال اجرا بوده و نسبت به فعالیتهای مشابه در سالهای گذشته از بهبود و ارتقای چشم گیری برخوردار می باشد.
اسکندری اظهار داشت: برای انجام انواع تعمیرات و بازدید واحدهای حرارتی در دوره تعمیراتی پیک سال جاری نزدیک به ۱۰۰ هزار مگاوات برنامه مرتبط پیشبینی شده بود که با عنایت به شرایط تأمین سوخت نیروگاه ها در زمستان سال قبل و نقش مهم سوخت در آرایش تولید، این برنامه با تجمیع یا حذف بعضی از برنامه ها به حدود ۹۱ هزار مگاوات کاهش پیدا کرد و تابحال بیشتر از ۸۵ درصد آن هم خاتمه یافته است.
وی تصریح کرد: مدیریت برنامه های تعمیراتی و همکاری نیروگاه های حرارتی بزرگ علیرغم مشکلات و ریسک های تعمیراتی باعث افزایش تولید و پیشگیری از بروز خاموشی های بیشتر در دو ماه ابتدایی سال جاری شده است.
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی افزود: عمده برنامه های اجرایی نشده در ارتباط با بازدیدهای دوره ای است که برای پیشگیری از بروز حادثه در تلاشیم با هماهنگی دیسپاچینگ ملی این اقدام ها هم در صورت نیاز اجرایی شود.
اسکندری بیان داشت: به منظور تأمین نیاز مصرف کشور و پیشگیری از خاموشی، اجرای برنامه تعمیراتی در مقایسه با سالهای گذشته بسیار مدیریت شده انجام شد و نیروگاه های حرارتی بهار سال جاری نهایت همکاری را برای جبران رشد نیاز مصرف به عمل آورند تا میزان خاموشی ها در کشور کاهش پیدا کند.
این مسوول اظهار داشت: سال گذشته در چنین مقطع زمانی حدود هشت هزار و ۴۰۰ مگاوات از نیروگاه های حرارتی به منظور اجرای برنامه های تعمیراتی از مدار خارج شده بود که حالا این رقم نزدیک به ۶ هزار و ۴۰۰ مگاوات است.
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی تصریح کرد: افزایش کنونی نیاز مصرف برق کشور با نیروگاه های موجود قابل تأمین نیست اما این اطمینان خاطر به مشترکان صنعت برق داده می شود که نیروگاه های حرارتی در تابستان سال جاری با وجود همه مسائل یاد شده با حداکثر توان در مدار تولید خواهند بود تا با اتخاذ تدابیر ویژه از جانب مجموعه صنعت برق کشور خللی در تأمین برق مطمئن مصرف کنندگان ایجاد نشود.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی پیش تر ضمن اشاره به افزایش ۲۹ درصدی تولید نیروگاه های حرارتی برای کاهش وقوع خاموشی در دو ماه نخست سال جاری، اظهار داشت: میانگین تولید این واحدها در فروردین ماه هشت هزار مگاوات و در اردیبهشت ماه پنج هزار مگاوات نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.منبع:

1400/03/08
11:25:10
5.0 / 5
616
تگهای خبر: شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1401