شكایت جدید ضد فروشگاه اپلیكیشن گوگل در آمریكا

شكایت جدید ضد فروشگاه اپلیكیشن گوگل در آمریكا

گروهی از دادستانهای کل ایالتی آمریکا امکان دارد شکایتی ضد گوگل به افترا نقض قانون ضد انحصارطلبی در اداره فروشگاه اپلیکیشن پلی استور تنظیم کنند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، یک منبع مطلع به رویترز اظهار داشت: این شکایت در حالی صورت خواهد گرفت که پیش از این طراحان برنامه درباره مدیریت پلی استور برای دستگاههای اندرویدی شکایت کرده اند. این شکایت از سال قبل در جریان بوده و رسیدگی به آن با تاخیر روبرو شده است.

تحقیقات از جانب دادستانهای ایالتی توسط ایالتهای یوتا، تنسی، کارولینای شمالی و نیویورک هدایت می شود اما مشخص نیست چه تعداد از ایالتهای آمریکا در آن حضور خواهند داشت.

دو منبع مطلع اعلام کردند این پرونده احیانا در دادگاه فدرال در شمال کالیفرنیا پیگیری می شود که پرونده های مرتبط در آنجا مورد رسیدگی قرار گرفته اند. این پرونده ها شامل شکایت شرکت بازی ویدیویی اپیک گیمز ضد گوگل در سال میلادی گذشته است که این غول اینترنتی را به مقررات ضد رقابتی در فروشگاه برنامه اش متهم کرده است و انتظار می رود دادگاه مربوطه در سال ۲۰۲۲ برگزار گردد.

همچنین دو شکایت گروهی پیشنهاد شده ضد پلی استور نزد قاضی پرونده اپیک گیمز وجود دارد. اگر ایالتهای آمریکایی بخواهند در جلسات اظهارات شاهدان و فعالیت های قبل از جلسه دادگاه شرکت داشته باشند باید برای شکایت زودتر اقدام نمایند.

در شکایت مشابهی در کالیفرنیا که برگزاری جلسات دادگاه آن ماه گذشته خاتمه پیدا کرد، اپل و اپیک گیمز منتظر حکم دادگاه هستند.

سخنگوی گوگل در واکنش به این گزارش اظهار داشت: اندروید تنها سیستم عامل بزرگی است که به افراد اجازه می دهد اپلیکیشنها را از فروشگاههای برنامه مختلف دانلود کنند. در واقع اغلب دستگاههای اندرویدی با دو یا چند اپلیکیشن فروشگاه از پیش نصب شده عرضه می شوند. همینطور کاربران می توانند فروشگاههای اپلیکیشن بیشتری را نصب کرده یا اپلیکیشنها را مستقیما از مرورگر نصب کنند.

گوگل در مقایسه با اپل سیاست بازتری را در اداره فروشگاه برنامه خود دنبال می کند اما به تازگی مقرراتش را تحکیم کرده و اجرای این مقررات را الزامی کرده است.

احتمالا شکایت جدید در ارتباط با اجبار استفاده برخی از اپلیکیشنها از ابزارهای پرداخت گوگل برای فروش اشتراک و محتوا و پرداخت ۳۰ درصد از سهم فروش به گوگل است.

سازندگان برنامه مانند اسپاتیفای و تیندر شرکتهای گوگل و اپل را به علت درخواست سهیم شدن در درآمد فروش، به رفتار ضد رقابتی متهم کرده اند.

برنامه ریزی تنظیم این شکایت با بحث درباره مسامحه بیش از اندازه اجرای مقررات ضد انحصارطلبی فدرال مصادف شده است. خیلی از افراد همچون رئیس پنل ضد انحصارطلبی کمیته قضایی سنای آمریکا خواهان اجرای جدی تر این مقررات شده اند.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل هم اکنون با شکایت فدرال از جانب وزارت دادگستری آمریکا و پرونده های ضد انحصارطلبی مرتبط از جانب دو گروه از دادستانهای کلی ایالتی روبروست. یک پرونده که توسط تگزاس دنبال می شود در ارتباط با تبلیغات است و دیگری در ارتباط با تلاشهای گوگل برای توسعه نفوذش در عرصه جست و جو به بازارهای جدیدتر مانند دستیار صوتی است.

منبع:

1400/04/02
22:26:56
5.0 / 5
721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403