مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیرساخت های حمل ونقل كشور:

440 كیلومتر آزادراه در دست راه اندازی است

440 كیلومتر آزادراه در دست راه اندازی است

به گزارش تجهیزات جانبی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور اظهار داشت:  ۴۴۰ کیلومتر آزادراه در دست راه اندازی است و بخشی از آزادراه های درحال راه اندازی تا آخر سال به بهره برداری می رسد.


به گزارش روز جمعه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «خیرالله خادمی» اظهار داشت: در دو سال قبل برای راه اندازی ۶۶۰ کیلومتر آزادراه برنامه ریزی و نزدیک به هفت هزار میلیاردتومان برای راه اندازی این آزادراه ها سرمایه گذاری کردیم که قیمت روز این پروژه ها حداقل ۱۵ هزار میلیارد تومان است.
وی افزود: ۹پروژه آزادراهی با پیشرفت فیزیکی بالا وجود داشتند که باید آنها را به بهره برداری می رساندیم، خوشبختانه در سال ۹۹ ما از ۲۲۱ کیلومتر آزادراه بهره برداری کردیم که ۲.۵ برابر متوسط سالانه بود. آزادراه کنارگذر جنوبی تهران (غدیر) و کنارگذر شرقی اصفهان همچون این پروژه ها بودند.
به گفته این مقام مسوول حالا ۶ پروژه آزادراهی دیگر هم در حال انجام می باشد و غیر از یکی از آنها که پیشرفت فیزیکی۷۰ درصد دارد، بقیه پروژه ها پیشرفت فیزیکی بالای۸۰ درصد دارند.
خادمی با اعلان اینکه این پروژه های باقی مانده ۴۴۰ کیلومتر طول دارند، اظهار داشت: اگر منابع مالی وعده داده شده که سه هزار میلیارد تومان است، در اختیار ما و بخش خصوصی قرار بگیرد این پروژه ها هم مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی افزود: اغلب این پروژه ها در مرحله روکاری هستند. بعنوان مثال پیشرفت فیزیکی آزادراه اراک- خرم آباد بالای۹۰ درصد است و پیشرفت فیزیکی آزادراه شیراز-اصفهان که ۲۲۵ کیلیومتر طول دارد، بالای ۷۰ درصد است.
معاون وزیر راه بیان نمود: قطعه دوم آزادراه تهران-شمال و هم آزادراه منجیل-رودبار دو پروژه دیگر هستند که راه اندازی آنها در دست اقدام است. نبود آزادراه منجیل-رودبار سبب ایجاد گلوگاه در آزادراه قزوین-رشت شده است. این آزادراه تونل و پل های زیادی دارد و مباحث تملک اراضی هم در آن مطرح بود.
وی اظهار داشت: ۵۰ کیلومتر از آزادراه حرم تا حرم است تا آخر سال به بهره برداری می رسد. همینطور ۴۰ کیلومتر از آزادراه مراغه به هشترود هم به بهره برداری خواهد رسید. از طرفی پروژه راه اندازی آزادراه مرند به تبریز هم فعال است. راه اندازی این آزادراه ها می تواند عملکرد خوبی در توسعه شبکه آزادراهی کشور باشد و در افزایش تردد جاده ای کشور کمک نماید.
منبع:

1400/04/04
18:37:20
5.0 / 5
497
تگهای خبر: شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403