تلاش آمریكا برای توقیف دارایی های مك آفی دشوارتر شد

تلاش آمریكا برای توقیف دارایی های مك آفی دشوارتر شد

به گزارش تجهیزات جانبی مرگ هفته گذشته جان مک آفی در زندانی در اسپانیا، تلاشهای دولت آمریکا برای بازستاندن میلیون ها دلار بدهی مالیاتی این چهره جنجالی دنیای فناوری را پیچیده کرد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، جان مک آفی چند دهه قبل شرکت آنتی ویروسی را تاسیس کرد که همچنان نام وی را یدک می کشد. وی متولد انگلیس بود و اولین نرم افزار آنتی ویروس تجاری جهان را در سال ۱۹۸۷ ارائه کرد. وی سوم اکتبر سال ۲۰۲۰ هنگامی که قصد داشت با یک گذرنامه بریتانیایی در فرودگاه بارسلونا سوار هواپیما به مقصد استانبول شود، توسط پلیس اسپانیا دستگیر شده بود.

مک آفی سالها در فرار از دست مقامات آمریکایی زندگی کرده بود که بخشی از آن روی کشتی تفریحی بزرگش بود. جسد وی درست چند ساعت بعد از اینکه دادگاه عالی اسپانیا حکم استرداد وی به آمریکا به افترا فرار مالیاتی را تایید نمود، در سلول زندانش پیدا شد. طبق اعلام جرمی که ژوئن گذشته در دادگاهی در تنسی آمریکا ضد جان مک آفی تنظیم شد، دادستانهای آمریکایی مک آفی را به عدم تنظیم اظهارنامه مالیاتی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ با وجود میلیون ها دلار درآمدی که از تبلیغ ارزهای دیجیتالی، مشاوره، سخنرانی و فروش حق داستان زندگی اش برای یک مستند داشته است، متهم کرده بودند.

طبق اسنادی که هفته گذشته از جانب دادگاه اسپانیایی انتشار یافت، مک آفی به دولت آمریکا بیشتر از ۴.۲ میلیون دلار بدهی مالیاتی دارد. همینطور کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مدعی شده است مک آفی سرمایه گذاری در سکه های دیجیتالی را تبلیغ کرده است بدون اینکه افشا کند بیشتر از ۲۳ میلیون دلار برای این کار دریافت کرده است. وزارت دادگستری آمریکا پرونده مشابهی ضد وی دارد.

طبق ادعانامه ضد مک آفی، جان مک آفی با دریافت پرداختیها از راه حسابهای بانکی و حسابهای ارز دیجیتالی که به نام افراد دیگر بوده است، موفق شده است از پرداخت مالیات شانه خالی کند و اموال واقعی خویش را با ثبت آنها به نام افراد دیگر پنهان کند.

به گفته کارشناسان حقوقی، این حقیقت که مک آفی پیش از این که حکمی ضد وی صادر شود، درگذشته است، به معنای آن است که هر گونه پرونده کیفری ضد وی مختومه می شود.

نیک اوبرهایدن، وکیل دفاعی فدرال اظهار نمود باآنکه مرگ مک آفی به معنای آن است که وی هیچگاه برای جرمی که مرتکب شده است محکوم نمی گردد اما آمریکا می تواند پرونده وی را با رفتن به دنبال پولش پیگیری کند. اما به قول کارشناسان حقوقی، قبل از هر اقدامی باید گواهی مرگ وی از جانب مقامات اسپانیایی صادر شود. نیشای سانان، وکیل مک آفی اعلام نموده که تا زمانی که اسناد مربوطه دریافت نشود، هیچ کاری پیش نمی رود.

مقامات اسپانیایی اعلام نموده اند نتیجه کالبدشکافی رسمی امکان دارد چندین هفته زمان ببرد. بر اساس گزارش روزنامه ال پاییس، کالبدشکافی اولیه نشان داده که جان مک آفی بر اثر خودکشی درگذشته است.

در این بین، همسر مک آفی و تیم حقوقی وی به شدت از اموالش دفاع خواهند کرد. این پیشگام امنیت سایبری مدعی بود درخواست استرداد وی با انگیزه سیاسی صورت گرفته و ازاین رو درست نیست. اندرو گوردون، یکی دیگر از وکلای مک آفی به یو اس ای تودی اعلام نمود ما با جدیت روی پرونده مک آفی تلاش می نماییم و آماده مبارزه برای اثبات بیگناهی وی می شویم.

جنیس مک آفی، همسر جان مک آفی روز جمعه خواهان تحقیقات درباره شرایط مرگ جان مک آفی ۷۵ ساله در سلول زندانی شد که در آنجا منتظر استرداد به آمریکا بود. وی اظهار کرده بود آخرین بار چند ساعت پیش از این که جسد بی جان همسرش پیدا شود، با وی صحبت کرده بود. وی اظهار داشت: آخرین کلماتش به من این بود که دوستت دارم و بعدازظهر تماس می گیرم. اینها کلمات کسی که می خواهد خودکشی کند، نیست. من مقامات آمریکایی را مسئول این تراژدی می دانم. به علت اتهاماتی که با انگیزه سیاسی ضد وی عنوان شد، همسرم حالا مرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت آمریکا حالا باید چشم انداز یک مبارزه حقوقی طولانی و پرهزینه را سبک و سنگین کند و این احتمال را در نظر بگیرد که حتی اگر اموال مک آفی پیدا شود، امکان دارد پول چندانی برای گرفتن نمانده باشد. بر اساس گزارشی که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۹ منتشر کرد، ثروت وی زمانی بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار بود اما بعد از سرمایه گذاریهای ناموفق در املاک و سهام، به چهار میلیون دلار کاهش پیدا کرد.
1400/04/09
18:48:49
5.0 / 5
915
تگهای خبر: شركت , فروش , فناوری , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403