خانه صنعت و معدن جوانان استان كرمانشاه افتتاح شد

خانه صنعت و معدن جوانان استان كرمانشاه افتتاح شد

به گزارش تجهیزات جانبی دبیر اجرائی خانه صنعت و معدن جوانان استان کرمانشاه اظهار داشت: در امتداد کمک به کارآفرینان بالقوه جوان بمنظور راه اندازی واحدهای تولیدی و همین طور مشاوره دادن به آنان برای ورود به بازار کار، خانه صنعت و معدن جوانان کرمانشاه ذیل خانه صنعت استان تاسیس شد.


«حامد احمدیان» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: خانه صنعت و معدن جوانان تشکلی جدید است که نسل دوم و سوم صنعت گران استان در آن حضور دارند و هدف اصلی آن آشنایی و کمک به کارآفرینان بالقوه و جوان است که نمی دانند کار خودرا از کجا شروع کنند.
او یکی از اهداف اصلی این خانه را توسعه صنعت در استان اعلام نمود و اظهار داشت: اعضا و هیات مدیره خانه صنعت و معدن جوانان کرمانشاه را افرادی تشکیل داده که خود مدیر واحدهای صنعتی و تولیدی موفق و فعال استان هستند و این فرصتی باارزش برای کارآفرینان جوان برای بهره مندی از تجربیات آنها است.
احمدیان با اعلان اینکه خانه صنعت و معدن جوانان زیر مجموعه خانه صنعت استان است، اضافه کرد: در خانه صنعت و معدن جوانان نیز ذیل رسته های مختلف خانه صنعت شامل صنایع غذایی، صنایع شیمایی، داروی و کشاورزی، کمیسیون های تخصصی دارد و هدف اصلی آن نیز مشاوره دادن به کارآفرینان و توسعه محور صنعت در استان است.
دبیر اجرائی خانه صنعت و معدن جوانان استان کرمانشاه یکی از اقدمات این تشکل را برگزاری جلسات مشاوره و راهنمایی کارآفرینان و دانشجویان در محیط کار و واحدهای تولیدی اعلام نمود و اظهار داشت: بدین شیوه کارآفرینان از واحدهای تولیدی و صنعتی بازدید می کنند و از نزدیک از نحوه راه اندازی واحد تولیدی و محیط کار از نزدیک آشنا می شوند و می بینند چطور باید شروع کنند و وارد بازار شوند.
احمدیان همین طور یکی از برنامه های این خانه را مشاوره و آشنایی از نزدیک کارآفرینان جوان با بازار کار و چگونگی آشنایی با بازار رقابتی اعلام نمود.
او در بخش دیگر از سخنان خود؛ یکی از برنامه های خانه صنعت و معدن جوانان را ارتقاء ارتباط صنعت و دانشگاه عنوان نمود و اضافه کرد: در این بخش هدف ما این است فضای سنتی حاکم بر صنعت استان را بشکنیم به همین خاطر خانه صنعت؛ مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای را برای دانشجویان در ۱۲ رسته کارگاهی راه اندازی کرده است.
او توضیح داد که دانشجویان واحدهای درسی خودرا در این مجتمع و در محیط کار می گذارنند و از نزدیک با محیط و فرهنگ کار عملا آشنا می شوند و پس از دانش آموختگی دیگر بی تجربه نیستند و دارای مهارت اند می توانند به آسانی جذب بازار کار شوند.
احمدیان همین طور یکی دیگر از برنامه های خانه صنعت و معدن جوانان را آشنایی کارآفرینان و کارگران با فرهنگ کار و رفاه کارگران در امتداد افزایش راندمان تولید در واحدهای تولیدی دانست.
در استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از هزار واحد تولیدی و صنعتی با بیش از ۳۰هزار اشغالزایی فعال است.منبع:

1400/04/11
15:42:10
5.0 / 5
760
تگهای خبر: آموزش , تجربه , دانشگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403