معاون سازمان اداری و استخدامی در گفت و گو با تجهیزات جانبی:

اعلام شرط تعطیلی ادارات و دوركاری كارمندان در دوران كرونا

اعلام شرط تعطیلی ادارات و دوركاری كارمندان در دوران كرونا

به گزارش تجهیزات جانبی معاون نوسازی سازمان اداری و استخدامی كشور اظهار داشت: هر نوع اظهارنظر در مورد تعطیلی ادارات بی اساس است،  تصمیم گیری در ارتباط با تعطیلی ادارات، كسب و كارها و ایجاد محدودیت ها، تنها با ستاد ملی مقابله با كروناست.


با شیوع بیماری کرونا و تاکید بر محدودیت تردد و تجمع، در کنار تعطیلی و محدود کردن فعالیت بنگاه های اقتصادی، حضور کارکنان در محل کار هم تغییر نمود به این صورت که در فروردین ماه یک سوم کارمندان در محل کار خود حاضر بودند و مابقی دورکار بودند.
در ادامه با رفع برخی محدودیت ها دو سوم به محل کار خود بازگشتند و مابقی از راه دورکاری و یا استفاده از مرخصی به صورت نوبت بندی از حضور در محل کار معاف شدند و در عین حال ساعت کاری هم به هفت و ۳۰ تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه تغییر نمود.
حال با افزایش پرشتاب مبتلایان و جانباختگان، بسیاری دورکاری را حداقل اقدام برای کاهش خطرات می دانند. معاون نوسازی سازمان اداری و استخدامی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا در این خصوص اظهار داشت: از زمان شیوع بیماری کرونا به اقتضای مصوبات ستاد ملی مبارزه با این بیماری، میزان حضور کارمندان در محل کار را تعیین می کردیم.
«علاء الدین رفیع زاده» اضافه کرد: آخرین بخشنامه ای که سازمان اداری و استخدامی درباره میزان حضور کارمندان به صورت کلی صادر کرده شد به این صورت است که دستگاه های اجرایی در صورتی می توانند کارمندان خویش را دور کار کنند که زیرساخت لازم برای این منظور فراهم باشد.
معاون نوسازی سازمان اداری و استخدامی اظهار داشت: طبق بند پنجم بخشنامه هفتم خردادماه که به دستگاه ها ابلاغ گردید، آمده است که در صورت تأمین زیرساخت های لازم از جانب دستگاه های اجرایی، کارمندان می توانند از منزل خدمات الکترونیکی ارائه نمایند.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از بخشنامه های سازمان اداری استخدامی که چند روز گذشته ابلاغ گردید تمام کارکنان شاغل در ادارات، مراکز عرضه خدمات عمومی و واحدهای عملیاتی را ملزم به استفاده از ماسک در محل کار می کرد.
رفیع زاده اضافه کرد: مسئولان موظفند نسبت به استفاده ماسک توسط کارکنان نظارت داشته باشند و در صورت عدم پیروی مانع حضور آنها در محل کار شوند و غیبت روزانه تلقی شود.
تعطیلی ادارات تنها با تصمیم ستاد ملی مقابله با کروناست
وی درباره تعطیلی ادارات در ایام آینده اظهار داشت: با انتشار کرونا وحدت فرماندهی در کشور وجود دارد و هر نوع تصمیم گیری در ارتباط با تعطیلی ادارات، کسب و کارها و ایجاد محدودیت ها، تنها با مرجعیت ستاد ملی مقابله با کروناست.
این مقام مسوول تصریح کرد: هر تصمیمی که در این ستاد اتخاذ شود برای همه لازم الاجراست. سازمان اداری و استخدامی هم برابر تصمیمات کارگروه مقابله با کرونا بخشنامه به دستگاه های ذیربط ابلاغ می شود.
معاون نوسازی سازمان اداری و استخدامی خاطرنشان کرد: هر نوع اظهارنظر در مورد تعطیلی ادارات بی اساس است و هر نوع تصمیم در این خصوص برپایه مصوبه ستاد ملی مقابله با کروناست.منبع:

1399/04/20
13:42:26
5.0 / 5
1643
تگهای خبر: الكترونیكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403