حمایت ارزی ۵ میلیون یورویی پارك فاوا از شركتهای فناور حوزه ICT

حمایت ارزی ۵ میلیون یورویی پارك فاوا از شركتهای فناور حوزه ICT

معاون توسعه بازار پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات از حمایت ارزی از شرکتهای مستقر در این پارک اطلاع داد و اظهار داشت: در چارچوب این حمایت تا سقف ۵ میلیون یورو برای تأمین منابع ارزی پروژه های شرکتهای مستقر در این پارک پرداخت خواهد شد.


دکتر احسان چیت ساز در گفتگو با ایسنا، یکی از چالش های شرکتهای فناور حوزه فناوری اطلاعات را تأمین سرمایه دانست و اضافه کرد: ما از راه مشارکت با صندوق های پژوهش و فناوری و ایجاد کردن اهرم های مالی توانستیم منابع مناسبی را در اختیار شرکت ها قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه این منابع مالی تحت عناوین خدمات به شرکت ها اعطا می شود، اظهار نمود: یکی از این خدمات، وام کارگشایی است. شرکت ها از زمان عرضه تقاضای دریافت تسهیلات در مدت زمان ۴۸ ساعت می توانند مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان با بهره ۱۴ درصد دریافت نمایند.
چیت ساز اعطای گرنت خوشه سازی به شرکت ها را از دیگر حمایت های این پارک از شرکتهای فناوری مستقر در آن دانست و تصریح کرد: این تسهیلات به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان برای هر پروژه خوشه سازی در نظر گرفته شده است.
معاون توسعه بازار پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات از اعطای گرنت توسعه فناوری به شرکت ها اطلاع داد و خاطرنشان کرد: این تسهیلات توسط پارک فناوری فاوا برای توسعه فناوری در شرکتهای حوزه ICT و شبکه "تاد" (شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال) عرضه می شود و شرکت ها می توانند از این گرنت بهره مند شوند.
به قول وی "تاد" شبکه ای از پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و شتابدهنده های دارای مجوز رسمی کشور است که برای ارتقای سطح فعالیت ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصاد دیجیتال با پارک فاوا همکاری می کنند. این شبکه، در راس اهداف و مأموریت خود، به دنبال ایجاد زنجیره ای هم افزا و تواناساز میان اعضای خود در سرتاسر کشور است و نیل به این هدف مهم را از راه شبکه سازی گسترده و اجرای برنامه های ترویجی-حمایتی دنبال می کند.
وی افزود: علاوه بر اینها، یکسری تسهیلات در چارچوب "گرنت تأمین مالی جمعی ریالی و ارزی" به شرکت ها عرضه می شوند و شرکت ها می توانند تا سقف ۱۰ میلیارد تومان از منابع ریالی برای طرح های خود بهره مند شوند، ضمن آنکه در چارچوب گرنت تأمین مالی جمعی ارزی تا سقف ۵ میلیون یورو برای تأمین منابع ارزی پروژه های شرکتهای مستقر در این پارک پرداخت خواهد شد.
این عضو هیات علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: همینطور مجموعه تسهیلات برای معرفی محصولات به بازار در نظر گرفته شده است که از راه گرنت مشارکتی با سازمان صدا و سیما در اختیار شرکتهای عضو پارک فناوری اطلاعات و عضو شبکه تاد قرار می گیرد.1400/05/07
11:35:01
5.0 / 5
721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403