نماینده مجلس:

تقاضای مسکوت ماندن طرح صیانت تقدیم هیات رئیسه می شود

تقاضای مسکوت ماندن طرح صیانت تقدیم هیات رئیسه می شود

به گزارش تجهیزات جانبی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه بزودی عده ای از نمایندگان بر مبنای آیین نامه داخلی مجلس، تقاضای مسکوت گذاشتن طرح صیانت را تقدیم هیات رئیسه خواهند کرد، اظهار داشت: اگر ۲۵ نفر نمایندگان مخالف تصمیم بگیرند که جلوی طرح را بگیرند، این طرح با رای اکثریت مسکوت می ماند.


«سید غنی نظری خانقاه» در گفتگو با خبرنگار سیاسی ضمن اشاره به بررسی «طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» در کمیسیون فرهنگی با استناد به اصل۸۵ قانون اساسی اظهار داشت: اولویت امروز کشور وضعیت معیشتی است. مقام معظم رهبری هم بر این مهم تاکید نمودند که اولویت ما رسیدگی به وضع اقتصادی و معیشتی مردم است. بنابراین صرف وقت و زمان نمایندگان برای رسیدگی به طرح صیانت در شرایطی که اولویت های مهم تری داریم، قابل قبول نیست.
وی با اشاره به اینکه هیچ ضرورتی به جهت اینکه مجلس طرح صیانت را اصل هشتادوپنجی کند، وجود نداشت، اظهار داشت: من از نحوه اداره مجلس در روزی که رای به اصل هشتادوپنجی شدن طرح دادند، گلایه مندم و اعتراض خویش را رسما اعلام کردم. برخلاف آیین نامه داخلی مجلس عمل کردند و اینقدر کار را معطل کردند که نمایندگان حاضر مجلس را ترک کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: نمایندگان شهرستان ها چهارشنبه ها باید در حوزه انتخابیه حضور داشته باشند و بانیان طرح با علم به این که اگر رای گیری را به پس از ظهر موکول کنند برخی از نمایندگان شهرستانی خواهند رفت، جلسه رای گیری را عقب انداختند.
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مجلس برای موضوعات مهمی مانند آب خوزستان و پیامدها و مسائل ناشی از آن جلسه غیرعلنی تشکیل می داد، نه اینستاگرام و تلگرام و غیره اظهار داشت: مجلس ۲۹۰ نماینده دارد و این طرح و اصل هشتادوپنجی شدن آن مورد قبول اغلب نمایندگان نیست.
وی اظهار نمود: از ۲۹۰ نفر نماینده ۱۲۱ نفر به این طرح رای دادند. این نشان داده است ۱۶۹ نماینده مجلس یا برای رای دادن حضور نداشتند یا مخالف آن بودند. به هر حال این مورد طوری مدیریت شد تا نتیجه مورد نظر یک جمع مشخص تامین گردد.
نظری خانقاه خاطرنشان کرد: اگر در بستر و زمانی رای گیری انجام می شد که همه نمایندگان مجلس در صحن حاضر بودند یا حتی در همین روز اگر ساعت ۱۰ تا ۱۱ بامداد هم رای گیری می شد، این طرح رای لازم را کسب نمی کرد.
وی ضمن اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان در خصوص این که شورایعالی فضای مجازی با این طرح موافق است، اظهار داشت: ما نماینده مردم هستیم نه نماینده شورایعالی فضای مجازی. چه کسی بهتر از نماینده مردم می تواند منافع ملی را در هر سطحی لحاظ کند؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تکیه بر ضرورت برخورد منطقی و عقلانی با مسائل اظهار داشت: تصمیمات ما تاثیرات دراز مدت دارد و اصولگرایانی که با دغدغه های جامعه همدل هستند، با طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی مخالف هستند.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه حدود ۲ میلیون نفر از راه فضای مجازی ارتزاق می کنند، افزود: ما باید مشکلات اصلی کشور را حل نماییم بعد دنبال این چنین مباحثی برویم.
نظری خانقاه افزود: بزودی عده ای از نمایندگان بر مبنای آیین نامه داخلی مجلس، تقاضای مسکوت گذاشتن طرح صیانت را تقدیم هیات رئیسه خواهند کرد.
وی تصریح کرد: اگر ۲۵ نفر نمایندگان مخالف تقاضا کنند، با رای اکثریت طرح مورد نظر مسکوت خواهد ماند.
نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی درباره مخاطرات طرح صیانت برای دولت سیزدهم بیان نمود: باید صبر نماییم و ببینیم، استراتژی دولت سیزدهم در مورد فضای مجازی چیست و چه نگاهی را در این رابطه اتخاذ خواهد نمود. از نظر من این طرح دست و پای دولت را می بندد و بر مشکلات آن می افزاید، و احساس من این است که دولت رئیسی با این طرح همدل نیست.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته گذشته با ۱۲۱ رای بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی را با استناد به اصل ۸۵ قانون اساسی به کمیسیونفرهنگی واگذار کردند.منبع:

1400/05/14
11:06:43
5.0 / 5
687
تگهای خبر: تلگرام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403